porsche-macan-zahajeni-vyroby

Výroba nového modelu Porsche Macan byla zahájena

31. 8. 2018 Vyp Od Redakce

Výrobní závod Porsche v Lipsku zahájil sériovou výrobu nového modelu Macan. Vůz pro prvního zákazníka úspěšně absolvoval celý proces výroby od karosárny, lakovny až po konečnou montáž. Části výrobního závodu byly pro výrobu tohoto modelu optimalizovány. Vozidlo s metalickým lakem karoserie v odstínu zelená Mamba bylo určeno pro čínského zákazníka. Čína je pro Porsche trhem s největším objemem prodeje. A právě Macan se těší mimořádně velké oblibě čínských zákazníků s více než 100 000 dodanými vozy od jeho uvedení na trh v roce 2014. Trvale vysoká poptávka po kompaktním SUV zároveň vyžaduje nevídaně strmý průběh zahájení sériové výroby. Již do začátku září dojde v lipském závodě ke zvýšení výroby nového modelu Macan na více než 420 vozů za den, a během několika dnů tak dosáhne vysoké úrovně předchůdce.

Přečtěte si také:  Soška Spirit of Ecstacy má nový aerodynamičtější vzhled

„Macan je veskrze úspěšným modelem – pro Porsche i pro lipský závod,“ říká Gerd Rupp, předseda představenstva společnosti Porsche Leipzig GmbH. „V roce 2011 se stal tento model impulzem pro velký přelom a vzestup. Tehdy bylo totiž kvůli kompaktnímu SUV zahájeno rozšíření závodu Lipsko na plnohodnotný výrobní závod, s vlastní karosárnou a lakovnou. Při jeho zprovoznění v únoru 2014 bylo plánováno 40 000 vozů ročně. V současnosti vyrábíme každý rok více než 90 000 vozů pro trhy na celém světě. Od roku 2014 tak bylo zákazníkům dodáno 350 000 kompaktních SUV.“

porsche-macan-zahajeni-vyroby

Díky optimalizacím exteriéru má nový Macan ještě sportovnější a modernější vzhled. Rozsáhle nově tvarovaná byla záď, která vychází z čistého designu předchůdce. Díky trojrozměrně koncipovanému světelnému pásu LED byl zachován charakteristický stylistický znak značky Porsche. Karosárna závodu Lipsko byla modernizována právě s ohledem na nový design zádě. Navíc byly optimalizovány různé oblasti montáže a přizpůsobeny novým krokům při výrobě kompaktního SUV, aby byla i u nového modelu Macan zajištěna vícenásobně oceněná kvalita. Porsche Macan obsadil již několikrát první místo, naposledy v uplynulém roce, v průzkumu počáteční kvality IQS (Initial Quality Study), který uskutečňuje americký institut pro výzkum trhu J.D. Power.

Přečtěte si také:  Na mosteckém okruhu se konal sraz BMW M. Přijelo celkem 157 aut!

Nový Macan oslavil světovou premiéru koncem července v Šanghaji. Od roku 2014 velmi úspěšné kompaktní SUV bylo komplexně modernizováno z hlediska designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky. Macan tak zůstává sportovním etalonem ve svém segmentu. Nová technika LED se nyní dodává také pro přední světlomety. Mezi nejnápadnější inovace v interiéru patří 10,9“ dotykový displej nového multimediálního systému Porsche Communication Management (PCM), nově uspořádané a tvarované výdechy ventilační soustavy a sportovní volant GT, známý z modelu 911. PCM zpřístupňuje nové digitální funkce, jako je inteligentní hlasové ovládání nebo sériově dodávaný navigační systém s připojením k internetu. Nabídka komfortní výbavy je rozšířena mimo jiné o asistenta pro jízdu v dopravní koloně, ionizátor a vyhřívané sklo čelního okna.

Přečtěte si také:  Porsche dodalo na trh v prvním čtvrtletí 68 426 vozů.Největší poptávka byla po SUV

porsche-macan-zahajeni-vyroby