Výhodnější materiály pro zahradní stavby

Výhodnější materiály pro zahradní stavby

26. 3. 2020 Vyp Od Komerční sdělení

Zahradní domek může pro většinu lidí vypadat na první pohled dost složitě, a proto mnoho lidí důkladně zvažuje možnost domácí výstavby. Nicméně, pokud se přece jen chcete postarat o stavbu vašeho domku, tak s dobrými radami a vhodným materiálem na celou stavbu si určitě dokážete i s touto úlohou hravě poradit.

Kvalita materiálů

Tloušťka a kvalita dřeva hrají důležitou roli před zahájením celé stavby. Koupí levnějšího domku bez okapů, nátěrů, kvalitní podlahy a spodní konstrukce, by mohly hrozit, že začne domek hnít nebo nebude možné jej používat. Většina levnějších zahradních domků nemá nic z toho, pokud tedy nebudete schopni se o to postarat a zajistit domek, tak je pro vás koupě takového modelu zcela zbytečná. Zahradní domky, kterým bude chybět základní výbava budou vyžadovat ještě mnoho úprav na to, aby byly pro váš exteriér skutečným přínosem. Nezapomeňte také na kvalitu podlahy, kterou bude mít zahradní domek a na místo jeho usazení.

Přečtěte si také:  Blíží se vám konec fixace hypotéky? Přinášíme 7 tipů, na co si dávat pozor při změně smlouvy

Koupě zahradního domku

Můžete si koupit zahradní domek, ale investicí za koupi stavby to nekončí. K domku si budete muset dokoupit ještě barvu, vruty, střešní krytinu, osvětlení a případně i nějaké dekorace na zkrášlení exteriéru. Většina zahradních domků se prodává bez nátěrů, které zvládnete i sami. Tyto všechny věci, které budete muset dokoupit představují další investice k zahradnímu domku. Stavba může být proto z velké části výhodnější, protože můžete ušetřit koupí materiálů za celý domek. Pokud si na stavbu někoho najmete, tak se s ním můžete poradit o samotné stavbě a volbě vhodných materiálů pro váš exteriér.

Jsou výhodnější palubky nebo desky?

Použití palubek je pro zahradní domky a jejich stavbu o něco jednodušší. Esteticky jsou také hezčí, avšak jejich cena je poměrně vyšší. Zahradní domky, které budou mít místo palubek desky, mohou mít při vysychání viditelné škvírky. Výhodou desek je i to, že je budete moci skládat přes sebe.