V obytném Fordu Transit Custom Nugget budete online i na cestách

V obytném Fordu Transit Custom Nugget budete online i na cestách

15. 10. 2019 Vyp Od Redakce

Ujet od starostí všedního dne v obytném voze je lákavé. Ale co když si chcete přes internet pustit film, vyřídit na dálku práci nebo zabavit děti?

Nový obytný Ford Transit Custom Nugget umí vytvořit Wi-Fi hotspot až pro 10 zařízení. Nikdo se tak nemusí bát, že propásne něco důležitého nebo že se nedostane na sociální sítě. Vysokorychlostní internet zajišťuje sériově dodávaný modem FordPass Connect a bezdrátové připojení má dosah až 15 metrů od vozu.

„Díky Wi-Fi se člověk cítí v Transitu Custom Nugget ještě víc jako doma. Zákazníci mohou konzumovat online obsah nebo pracovat na dálku. Ať už jsou na dovolené nebo žijí stylem digitálních nomádů,“ řekl Hans Schep, generální ředitel divize Užitkové vozy ve Ford of Europe.

Ford představil obytný Transit Custom Nugget

Palubní Wi-Fi znamená dobrou zprávu pro rostoucí počet „digitálních nomádů“,kteří cestují a přitom pracují online na plný úvazek. Vzrůstající oblibu tohoto životního stylu odráží hashtag #vanlife.

Přečtěte si také:  Auto jako dům: Vyrazte na dovolenou v obytném autě

V roce 2018 se v Evropě prodalo rekordních 125 000 obytných automobilů.* Podle prognóz bude tento trend pokračovat i v následujících letech.

Zabudovaný modem je jen jedním z technických řešení, která zpříjemňují posádce Transitu Custom Nugget život.

Transit Custom Nugget je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, vyznačujícím se kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva. Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 136 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je pro variantu 136 kW k dispozici i samočinná skříň. Díky novým opatřením, zaměřeným na snížení spotřeby paliva, je motor EcoBlue až o sedm procent úspornější než dosud.

Přečtěte si také:  Auto jako dům: Vyrazte na dovolenou v obytném autě

Bezpečnost i komfort jízdy umocňují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, například inteligentní adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů s podporou jízdy s přívěsem. S parkováním pomůže řidiči Transitu Custom Nugget aktivní parkovací asistent.

I v této variantě modelu Transit Custom je zákazníkům k dispozici komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 s intuitivním ovládáním hlasem nebo dotykem.

Ford Transit představuje oblíbený základ pro obytné přestavby již od uvedení na trh v roce 1965. Transit Custom Nugget se již úspěšně prodává v Německu a postupně je uváděn na další evropské trhy. Jeho obytná část je rozdělená do tří sekcí a ve voze mohou přenocovat až čtyři osoby. Nugget Plus s prodlouženým rozvorem má navíc toaletu a umyvadlo.

Přečtěte si také:  Auto jako dům: Vyrazte na dovolenou v obytném autě