V New Yorku se otevře již třetí světové centrum INTERSECT BY LEXUS

V New Yorku se otevře již třetí světové centrum INTERSECT BY LEXUS

19. 11. 2018 Vyp Od Redakce

Již třetí centrum INTERSECT BY LEXUS, jedinečný kulturní prostor sloužící k propojení nápadů a lidí, bylo otevřeno v New Yorku. Prostor navazující na podobná úspěšná zařízení v Tokiu a Dubaji, je umístěn v samotném srdci pulsující čtvrtě Meatpacking District a opět potvrzuje snahu značky podporovat inovace, ať již na místní, národní či celosvětové úrovni.

Objekt na Manhattanu z pera světově proslulého interiérového návrháře Masamičiho Katayamy z kreativního studia Wonderwall, jenž se podepsal pod designem podobných center v Tokiu a Dubaji, nabízí podlahovou plochu 1 530 čtverečních metrů ve třech podlažích (z trojice center INTERSECT BY LEXUS je tak největší) a přináší jedinečné prvky a zážitky rozvíjející se s každým z unikátně řešených pater.

V přízemí návštěvníci najdou kavárnu, maloobchodní prostory CRAFTED FOR LEXUS a veřejně přístupnou galerii, kde bude možné vidět vše od produktových koncepcí až po speciální exponáty a instalace. Ve druhém podlaží se nachází restaurace a koktejlový bar s lounge zónou. A konečně ve třetím podlaží je umístěna privátní galerie, která nabídne nejrůznější kulturní akce, jako např. speciální performance, umělecké instalace, promítání filmů, panelové expozice, vystoupení a další lákavé zážitky.

Přečtěte si také:  Prodeje značky Lexus v Evropě překonaly letos v září milník jednoho milionu vozidel

Prostory INTERSECT BY LEXUS – NYC budou podobně jako předchůdci v Tokiu a Dubaji zvát vizionáře ke spolupráci na experimentálních programech svázaných s budovou, komunitou a pěti klíčovými pilíři – pohostinností, jídlem, designem, zábavou a technologiemi.

INTERSECT-BY-LEXUS-New-York- (2)

Každý z programů bude na různých úrovních „protínat“ jednotlivé aspekty kultury a přinášet mimořádně kreativní zážitky přesahující hranice samotného města. „New York City je důležitým globálním kulturním centrem s ohromnou atmosférou spolupráce, a tak je pro centrum INTERSECT BY LEXUS dokonalou lokalitou,“ komentuje Jošihiro Sawa, prezident společnosti Lexus International. „Kombinace jedinečně navrženého prostoru se zvídavostí a představivostí obyvatel tohoto města bude jistě inspirovat příští generaci tvůrců a inovátorů.“

V restauraci INTERSECT BY LEXUS se hosté mohou těšit na špičkovou kuchyni v kultivované a současně neformální atmosféře. Díky programu rotujících hostujících šéfkuchařů světové úrovně bude restaurace schopna uvádět v intervalu 4-6 měsíců nové koncepce pokrmů od jednotlivých šéfkuchařů, kteří budou vybíráni ve spolupráci s Dannym Meyerem z proslulého restauračního řetězce Union Square Hospitality Group.

Přečtěte si také:  Lexus LC označen za nejlepší kabriolet ve Velké Británii

Restauraci oficiálně otevřel šéfkuchař Gregory Marchand, jenž proslul svým působením v pařížské Frenchie Restaurant a londýnské Frenchie Covent Garden. Jím inspirované menu bude zahrnovat pokrmy vycházející z tradiční francouzské kuchyně a upravené tak, aby nabídly různorodé chutě uznávaných restaurací, šéfkuchařů a zemí, na které v průběhu své kariéry narazil.

Vedle prostoru k podávání pokrmů se nachází Cocktail Bar and Lounge. Koktejlový program se inspiruje sezónami a nabídne jedinečné výtvory i modernizovanou klasiku. V nabídce najdeme i pečlivě vybrané druhy piv a vína.

INTERSECT-BY-LEXUS-New-York- (1)

V designu celé budovy centra INTERSECT BY LEXUS rezonuje oddanost špičkovému řemeslnému zpracování Takumi – což je typicky japonský termín, jenž bychom mohli volně přeložit jako „řemeslný, mistrný“. Na základě této filozofie pak Katajama transformoval prostor do tří různých úrovní, vyznačujících se vlastním osobitým stylem.

Podobně jako u předchozích zařízení INTERSECT BY LEXUS i nové centrum s progresivním designem nabídne specifické prvky inspirované celosvětovým dosahem, ale současně odrážející originální estetické kvality daného města. Společnými prvky s centry v Tokiu a Dubaji je například prezentační stěna s více než 1 200 miniaturami automobilových modelů, dvoupodlažní umělecká instalace s dříve používanými komponentami vozů Lexus nebo bambusová zastínění oken inspirovaná specifickou maskou chladiče Lexus ve tvaru vřetene.