Toyota GR Supra získala prestižní německou cenu Golden Steering Wheel

Toyota GR Supra získala prestižní německou cenu Golden Steering Wheel

22. 11. 2019 Vyp Od Redakce

Model Toyota GR Supra získal cenu Golden Steering Wheel aneb Zlatý volant v jednom z nejprestižnějších evropských hodnocení nových automobilů. Pocta v kategorii nejlepších sportovních vozů poukazuje na mimořádný návrat jednoho z nejoslavovanějších modelů Toyota v historii a zároveň je opakováním úspěchu, kterého dosáhla již Supra druhé generace, vítězka ankety Zlatý volant v roce 1982.

Cenu Zlatý volant udílí nejprodávanější německý nedělník Bild am Sonntag společně s předním motoristickým časopisem Auto Bild. Čtenáři vybírali své favority z více než 50 kandidátů z řad nových automobilů, přičemž první tři vozy z každé kategorie byly poté podrobeny testování na okruhu Lausitzring týmem odborných novinářů, závodních jezdců a známých osobností. U každého vozidla se hodnotila předem daná kritéria a byla udělena skóre, jež následně rozhodla o celkových vítězích.

GR Supra je novým modelem, ale pyšní se kvalitami klasického sportovního vozu, který staví na své tradici. Dvoumístné kupé má pod přední kapotou přeplňovaný řadový šestiválec o výkonu 340 k/250 kW pohánějící kola zadní nápravy. Označení GR odkazuje na významnou roli společnosti Gazoo Racing ve vývoji tohoto vozu, který je zároveň jejím prvním globálním modelem. Dokonale vyvážené zavěšení společně s nízkým těžištěm zajišťuje opojnou ovladatelnost a odezvu, ať už na běžných silnicích nebo závodních okruzích – a to jsou kvality, které přesvědčily čtenáře i odborníky o vítězi ankety.

2-toyota-gr-supra