Toyota bude mít v městě budoucnosti i speciální stravu

2. 5. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Automobilka Toyota začala spolupracovat s potravinářskou skupinou Nissin Food Products. Nissin bude dodávat inovativní potraviny v rámci projektu města budoucnosti Woven City, které Toyota s partnery buduje v prefektuře Šizuoka. Nissin vyvíjí potraviny na bázi nejnovějších poznatků molekulární vědy o výživě.

Nissin Foods jako vedoucí firma na trhu instantních potravin má v tomto konceptu vytvořit novou kulturu stravování. Zaměřuje se na vývoj kompletní výživy, která má zajistit nezbytné živiny s přesně kontrolovanou kalorickou hodnotou, množstvím soli, cukru a tuku, přičemž si uchová vzhled a chuť skutečného jídla.

„Tato iniciativa je prvním krokem k realizaci nové diety, která lidem umožní užít si kompletní výživu optimalizovanou pro každého jednotlivce, kdykoli a kdekoli,“ uvedl viceprezident holdingu Nissin Foods Noritaka Ando.

Přečtěte si také:  Erektilní dysfunkce se dá řešit, poradíme jak

Cíl je i snížit plýtvání jídlem

Problém potravinového odpadu a nedostatku dostupných zdravých potravin je globální otázkou. Toyota chce v rámci Woven City zlepšit i fungování řetězců zajišťujících zásobování potravinami, optimalizovat jejich čerstvost a snížit plýtvání jídlem. Toyota plánuje sérii testovacích akcí zaměřených na komplexní výživu.

Toyota postaví prototyp města budoucnosti

„Jelikož se zdravotní potřeby a chutě jednotlivců dost liší, díky živé laboratoři Woven City se budeme moci dozvědět více o tom, jak mohou individualizované stravovací plány přispět ke zdravějšímu životnímu stylu,“ dodal ředitel pro digitální technologie Toyota Motor Corporation James Kuffner.

Přečtěte si také:  37 % lidí muselo v posledních třech měsících snížit výdaje na dopravu. Téměř 30 % šetří již i na svých koníčcích

Prostřednictvím Woven City se Toyota hodlá transformovat ve společnost pro mobilitu. V rámci komplexního pohledu Toyoty na mobilitu je cílem výrobce dosažení kvalitního života pro všechny.

Dceřiná firma Toyoty Woven Planet inovuje a investuje do nových technologií, softwaru a obchodních modelů. Se zaměřením na autonomní řízení, chytrá města, robotiku a další témata Woven Planet dodává bezpečná, propojená, spolehlivá a udržitelná řešení mobility.