Telefony Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G přinášejí mimořádné zážitky každý den

14. 1. 2021 Vyp Od Pavel Srp

Společnost Samsung Electronics představila chytré telefony Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G, nejnovější vlajkové lodě značky. Galaxy S21 5G je přístroj určený k současnému způsobu života – je doslova nadupaný nejnovějšími výdobytky moderní technologie, abyste si s ním mohli užívat každé chvíle. Mezi největší přednosti nových přístrojů patří jedinečný, na první pohled rozpoznatelný design, špičkový fotoaparát profesionálních kvalit pro pokročilé i začátečníky a nejvýkonnější obrazový procesor, jaký byl v řadě Galaxy kdy k vidění. Oba přístroje navíc nabízejí takové možnosti konektivity, výkon a funkce, jaké najdeme jen u Samsungu.

Vlajkové lodě v řadě Galaxy S zná svět už déle než deset let. Za tu dobu prolomily mnohé hranice a nabídly jedinečné zážitky uživatelům, pro něž je chytrý telefon cestou k vyjádření, ke spojení se světem a k zábavě. Nová řada Galaxy S21 na tuto tradici samozřejmě navazuje, takže se zájemci opět můžou těšit, že zažijí nevídané a každý den bude jedinečný. V řadě Galaxy S21 nabídne Samsung hned několik modelů, z nichž si každý jistě vybere podle svého osobního stylu a potřeb. Toužíte-li po nejlepším telefonu ve své cenové kategorii, s fotoaparátem profesionálních kvalit a vysokým výkonem, budou se vám Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G určitě líbit.

Odvážný nový styl

Galaxy S21 5G s odvážným novým designem potěší především uživatele, pro něž je chytrý telefon prostředkem k vyjádření vlastního stylu. Štíhlé provedení doplňuje velmi kvalitní displej s úhlopříčkou 6,2 palce (15,7 cm). Galaxy S21+ 5G je větší, displej má úhlopříčku 6,7“ (17 cm) a také baterie má vyšší kapacitu, takže se telefon hodí pro náruživé hráče a milovníky filmů a seriálů.

Přečtěte si také:  Přestárlou lednici plánuje vyměnit téměř čtvrtina českých domácností. Úsporný spotřebič může ročně ušetřit tisíce

Oba modely řady Galaxy S21 zaujmou novým designovým řešením fotoaparátu – díky provedení Contour Cut Camera objektivy splývají s kovovým rámem, působí to elegantně a moderně. Galaxy S21 5G i S21+ 5G budou k dispozici v několika atraktivních barevných variantách, včetně fialové novinky Phantom Violet. V obou případech se můžete těšit na luxusní kouřovou povrchovou úpravu zadní strany a celkově velmi sofistikovaný vzhled.

Galaxy S21 se dále pyšní inteligentním displejem Dynamic AMOLED 2X Infinity-O s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz, který zabírá prakticky celou čelní plochu telefonu a jeho adaptivní podoba umožňuje podstatně plynulejší překreslení pohybu i listování v aplikacích. Při sledování filmů nebo brouzdání po sociálních sítích displej automaticky přizpůsobuje obnovovací frekvenci obsahu. Kromě toho je obraz příjemný pro oči – zásluhu na tom má především technologie Eye Comfort Shield, která automaticky nastavuje intenzitu modrého světla podle denní doby, obrazu a času, kdy obvykle chodíte spát.

Ať je každý okamžik jedinečný

Galaxy S21 navazuje na předchozí modely a nabízí špičkový fotoaparát s profesionálními parametry a funkcemi pro fotografování i natáčení videozáznamů, který ocení začátečníci i pokročilí. Ať už fotografujete nebo natáčíte první krůčky vašeho štěněte, nejlepší scény z videoher nebo úchvatné záběry z dovolené, Galaxy S21 5G ani Galaxy S21+ 5G vás rozhodně nezklamou. Stačí namířit objektiv na scénu a stisknout spoušť, o zbytek se postará samotný přístroj.

Vylepšená funkce 8K Snap umožňuje ukládat jednotlivá okénka z videozáznamu v rozlišení 8K jako samostatné snímky. Můžete tedy akci natáčet, a ještě z ní mít působivé fotografie. I když natáčený je natáčený děj bleskurychlý nebo točíte z auta jedoucího po hrbolaté silnici, na záznamu bude vše krásně stabilní a plynulé díky stabilizační technologii Super Steady na frekvenci 60 obr/s. Nová funkce Director’s View umožňuje náhled scény a rychlé přepínání mezi záběry. Pomocí nástroje Vlogger View lze pořizovat působivé akční záběry předním i zadním fotoaparátem současně, funkce Live Thumbnails umožňuje snadno měnit úhel záběru a zoomovat. V kombinaci s novými sluchátky Samsung Galaxy Buds Pro lze současně nahrávat okolní zvuky a vlastní hlas. Umožňuje to funkce souběžného záznamu zvuku. Můžete Galaxy S21 přepnout na stativu do režimu Pro Video a využít k nahrávání hlasu mikrofon ve sluchátkách Buds Pro, zatímco mikrofon v telefonu bude nahrávat zvuky z okolí. Vše se ukládá v nejvyšší kvalitě. Samozřejmě je k dispozici i oblíbený režim Single Take s umělou inteligencí, díky němuž lze jediným stiskem spouště zachytit sérii fotografií i krátkých videozáznamů. Do nabídky přibyly profesionálně působící funkce, jako Highlight Video nebo Dynamic Slow-Mo, s nimiž se můžete soustředit na nejzajímavější okamžiky natáčených akcí.

Přečtěte si také:  Nenaleťte kyberzločincům o dovolené. Máme pro vás 6 bezpečnostních tipů

Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G jsou vybaveny trojitými fotoaparáty profesionálních kvalit. Nepochybně je ocení kreativní jedinci, pro něž fotografování či natáčení není jen bezmyšlenkovité mačkání spouště. Systém fotoaparátů intuitivně hodnotí scénu v záběru a nastavuje parametry tak, aby snímky i videozáznamy vypadaly co nejlépe v jakémkoli prostředí. V portrétním režimu se opět uplatní umělá inteligence, která pomocí vyspělé 3D analýzy vyhodnotí scénu a precizně oddělí ústřední motiv od rozostřeného pozadí. Kromě toho lze použít virtuální studiové světlo a efekty v pozadí, opět vytvořené pomocí umělé inteligence, takže ústřední motiv vynikne opravdu na první pohled. Režim funguje i při fotografování selfies. A pokud si potřebujete přiblížit vzdálenou scénu, ať už v krajině nebo třeba při koncertu na stadióně, je k dispozici vylepšená funkce Space Zoom. Nový nástroj Zoom Lock funguje u Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G jako inteligentní stabilizátor – i při 30násobném přiblížení udrží snímek ostrý, umělá inteligence navíc systému nedovolí vypustit ze záběru ústřední motiv, ani když se vám třesou ruce. A výkonný obrazový procesor umožňuje digitálně prosvětlit i snímky pořízené v šeru, takže se můžete těšit na působivé západy slunce a noční městská panoramata.

Vysoký výkon a bohaté možnosti konektivity

Telefony Samsung jsou zárukou, že nikdy nepřijdete o kontakt se světem a vaše data přitom budou vždy v bezpečí, vše pohodlným, na míru šitým způsobem. Galaxy S21 nejenže zvládá náročné úkoly, ale navíc vás bez obtíží spojí s ostatními součástmi ekosystému Galaxy, takže se můžete s důvěrou pustit, do čeho chcete.

Uživatelé modelů Galaxy od svých telefonů očekávají především jedinečný zážitek. Kvůli tomu jsou modely řady Galaxy S21 vybaveny nejnovějším a nejvyspělejším čipsetem, který se v této řadě kdy objevil. Výsledkem je rychlejší provoz, úspora energie a vynikající výpočetní výkon pro 5G připojení i úkoly vyžadující práci umělé inteligence. Telefony řady Galaxy S21 slouží jako dostatečně výkonné nástroje pro zpracování fotografií, natáčení videozáznamů v rozlišení 8K, hraní v cloudu a podobně.

Na chytré telefony v poslední době spoléháme víc než kdykoli v minulosti a tím pádem musíme i úzkostlivěji chránit data, která do nich ukládáme. O bezpečí modelů řady Galaxy S21 se stará Samsung Knox Vault, osvědčená bezpečnostní platforma z dílny Samsungu fungující na úrovni čipsetu.

Kromě toho jsme telefony Galaxy S21 vybavili i novým nástrojem ochrany soukromí. Má název Private Share a můžete díky němu například bezpečně odstranit z fotografií všechny lokalizační údaje, než je zveřejníte na internetu. Kromě toho můžete nastavit i pravidla, kdo má vámi sdílený obsah vidět a jak dlouho mají být fotografie nebo videozáznamy sdílené.

Přečtěte si také:  DJI završuje sérii Enterprise dronů multispektrálním modelem Mavic 3M

Díky funkci SmartThings Find lze libovolný kompatibilní přístroj z řady Galaxy kdykoli najít a lokalizovat, dokonce i v režimu offline. Je jedno, jestli jste ho nechali ve vedlejší místnosti, v autě nebo v jiném městě, systém vás vždycky pošle správným směrem. A díky novému Bluetooth lokalizačnímu zařízení – přívěsku Galaxy SmartTag lze lokalizovat i přístroje, které v systému zapojené nejsou. Stačí připevnit SmartTag na klíče, batoh nebo třeba psí obojek a už nikdy je nebudete marně hledat.

Dostupnost modelů

Mobilní telefony Galaxy S21 5G a S21+ 5G se začnou v České republice prodávat 29. ledna 2021.

Galaxy S21 5G bude k dostání v šedé (Phantom Gray), bílé (Phantom White), růžové (Phantom Pink) a fialové (Phantom Violet) barvě. Doporučená maloobchodní cena je 22 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/128 GB interní paměti a 23 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Galaxy S21+ 5G se bude prodávat v černé (Phantom Black), stříbrné (Phantom Silver) a fialové (Phantom Violet) barvě. Doporučená maloobchodní cena je 27 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/ 128 GB interní paměti a 29 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Přeodbjednávky

Zákazník, který si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 (včetně) předobjedná zařízení Galaxy S21 5G nebo Galaxy S21+ 5G z e-shopu http://www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live a lokalizačního přívěsku Galaxy SmartTag (Bluetooth verze) v celkové hodnotě 5 398 Kč. S lokalizačním přívěskem Galaxy SmartTag můžou uživatelé sledovat vše, na čem záleží. Připevnit ho lze ke klíčům, tašce, mazlíčkovi nebo čemukoliv, o čem chtějí mít přehled.

Zákazník se kvůli získání bonusu musí zaregistrovat nejpozději do 28. 1. 2021 na stránce http://www.samsung-bonus.eu, vyplnit své osobní údaje, model smartphonu a informace o prodejci, u kterého jej předobjednal. Po tomto datu už registrace není možná a zaniká nárok na bonus. Po obdržení přístroje musí zákazník dokončit nejpozději do 28. 2. 2021 (včetně) už vytvořenou registraci na stránce http://www.samsung-bonus.eu doložením fotokopie faktury nebo dokladu o koupi spolu s IMEI nového přístroje. Po schválení kompletní registrace dostane zákazník e-mailem e-voucher k získání příslušného bonusu. E-voucher na uplatnění bonusu může zákazník po vygenerování využít do 29. 3. 2021 v e-shopu Samsungu na http://www.samsung.cz. Bonus přijde bezplatně na adresu zákazníka uvedenou při registraci.

Galaxy S21 5G Galaxy S21+ 5G
Displej Flat FHD+ 6,2“ (15,7 cm)Dynamic AMOLED 2XInfinity-O Display (2400×1080), 421 ppi, HDR10+
Adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (48~120 Hz)Filtr Eye Comfort Shield
Flat FHD+ 6,7“ (17 cm)Dynamic AMOLED 2XInfinity-O Display (2400×1080), 394 ppi, HDR10+
Adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (48~120 Hz)Filtr Eye Comfort Shield
*Měřeno úhlopříčně. Rozměr displeje Galaxy S21 5G: 6,2“ modelu bez zaoblených rohů, 6,1“ (15,5 cm) se započtením zaoblených rohů. Rozměr displeje Galaxy S21+ 5G: 6,7“ modelu bez zaoblených rohů, 6,5“ (16,5 cm) se započtením zaoblených rohů.  Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.
Rozměry a hmotnost Rozměry: 71,2×151,7×7,9 mmHmotnost: 169 g Rozměry: 75,6×161,5×7,8 mmHmotnost: 200 g
Fotoaparát [Přední strana]10 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 80°, f 2,2, 1,22 µm
[Zadní strana]Tři fotoaparáty
Ultraširoký: 12 MPix FF, úhel záběru 120°, f2,2, 1,4 µmŠirokoúhlý: 12 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 79°, stabilizátor, f 1,8, 1,8 µmTeleobjektiv: 64 MPix, automatické ostření fázovým posunem, hybridní optický zoom 3x, úhel záběru 76°, stabilizátor, f 2,0, 0,8 µm
30X Space Zoom
[Přední strana]10 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 80°, f 2,2, 1.22 µm
[Zadní strana]Tři fotoaparáty
Ultraširoký: 12 MPix FF, úhel záběru 120°, f2,2, 1,4 µmŠirokoúhlý: 12 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 79°, stabilizátor, f 1,8, 1,8 µmTeleobjektiv: 64 MPix, automatické ostření fázovým posunem, hybridní optický zoom 3x, úhel záběru 76°, stabilizátor, f 2,0, 0,8 µm
30X Space Zoom
*Technologii 30X Space Zoom tvoří 3x hybridní optický zoom a až 30x Super Resolution Zoom. Super Resolution Zoom je digitální zoom, který může zhoršovat kvalitu obrazu.
Procesor Procesor 5nm 64-bit Octa-Core 2,9 GHz (max. rychlost) + 2,8 GHz +2,2 GHz Procesor 5nm 64-bit Octa-Core 2,9 GHz (max. rychlost) + 2,8 GHz +2,2 GHz
*Může se lišit podle trhu a mobilního operátora
Paměť 8 GB RAM (LPDDR5) a 128 GB/256 GB interní úložný prostor 8 GB RAM (LPDDR5) a 128 GB/256 GB interní úložný prostor
* Úložný prostor se může lišit podle trhu, modelu a mobilního operátora. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na zemi, modelu, velikosti a formátu souborů.
Baterie 4000 mAh (typická kapacita) 4800 mAh (typická kapacita)
* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je u modelu Galaxy S21 5G 3880 mAh a u modelu Galaxy S21+ 5G 4660 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.
Dobíjení Vylepšené bezdrátové rychlé dobíjení s technologií Fast Wireless Charging 2.0Certifikace USB PD 3.0 (PPS) Fast Charging pro kabelové dobíjení (kompatibilní s QC2.0 a AFC). * Bezdrátové dobíjení – certifikace WPC *Wireless PowerShare Vylepšené bezdrátové rychlé dobíjení s technologií Fast Wireless Charging 2.0Certifikace USB PD 3.0 (PPS) Fast Charging pro kabelové dobíjení (kompatibilní s QC2.0 a AFC). * Bezdrátové dobíjení – certifikace WPC *Wireless PowerShare
*Systém Fast Wireless Charging 2.0 je v současné době k dispozici se zařízeními Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo Pad a dalšími přístroji, které podporují bezdrátové dobíjení s výkonem 10 W či vyšším. Prodává se samostatně. Skutečná rychlost dobíjení se může lišit v závislosti na využití, podmínkách dobíjení a dalších faktorech. Bezdrátové dobíjení vyžaduje připojení k elektrické síti. Doporučuje se využívat přiložený dobíjecí kabel a cestovní adaptér prodávaný samostatně, výrobky třetích stran můžou zařízení Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo nebo Wireless Charger Trio poškodit, případně dobíjení zpomalit.* Wireless PowerShare je omezeno na telefony Samsung nebo jiné značky s WPC Qi, např. Galaxy S21, 21+, S21 Ultra, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, S10 5G, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a příslušenství, jako Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds, Galaxy Watch3, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch. Klesne-li stav baterie pod 30 %, nemusí Wireless PowerShare fungovat. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, obaly, modely jiných značek nebo některými nositelnými zařízeními Samsung. Může mít vliv na příjem signálu či datové služby, záleží na prostředí v síti.
Operační systém Android 11
Sítě a konektivita [5G] 5G Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6[Ultra Wideband] [5G] 5G Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6[Ultra Wideband]
* Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
* Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.*Ultra Wideband podporují modely Galaxy S21+ a S21 Ultra.
Platby NFC, MST
*K dispozici na vybraných trzích. Platební řešení a funkce se můžou lišit u jednotlivých trhů, operátorů a poskytovatelů služeb.
Senzory Ultrazvukový snímač otisků prstů, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla Ultrazvukový snímač otisků prstů, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla
Autentifikace Blokování: obrazec, PIN, hesloBiometrické blokování: otisk prstu, rozpoznávání tváře Blokování: obrazec, PIN, hesloBiometrické blokování: otisk prstu, rozpoznávání tváře
Audio [Ultra high quality audio playback]Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 PCM: Až 32 bit, DSD: DSD64/128*Podpora DSD64 a DSD128 závisí na formátu souborů.
[Podporované formáty]MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
[Bluetooth]Dual Audio*U dvou připojených zařízení se může projevit rozdíl ve zvukovém výstupu.Scalable Codec*K dispozici jen u některého příslušenství značky Samsung, např. Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds.
[Nahrávání]Kvalitu záznamu vylepšuje mikrofon High AOP Mic s minimalizací zkreslení v hlučném prostředí.*AOP: hranice akustického přetížení
[Ultra high quality audio playback]Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 PCM: Až 32 bit, DSD: DSD64/128*Podpora DSD64 a DSD128 závisí na formátu souborů.
[Podporované formáty]MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
[Bluetooth]Dual Audio*U dvou připojených zařízení se může projevit rozdíl ve zvukovém výstupu.Scalable Codec*K dispozici jen u některého příslušenství značky Samsung, např. Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds.
[Nahrávání]Kvalitu záznamu vylepšuje mikrofon High AOP Mic s minimalizací zkreslení v hlučném prostředí.*AOP: hranice akustického přetížení
Video [Podporované formáty]MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
[Připojení k TV]Bezdrátové: Smart View (zrcadlení displeje 1080p při 30 obr/s)Kabelové: podpora DisplayPort přes USB-C. Podporovaný videovýstup přes HDMI adaptér. (DisplayPort 4K UHD při 60 obr/s)
[Podporované formáty]MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
[Připojení k TV]Bezdrátové: Smart View (zrcadlení displeje 1080p při 30 obr/s)Kabelové: podpora DisplayPort přes USB-C. Podporovaný videovýstup přes HDMI adaptér. (DisplayPort 4K UHD při 60 obr/s)
Odolnost proti vlhkosti IP68 IP68
*IP68 platí pro testovací podmínky při ponoření do 1,5 m sladké vody max. na 30 minut. Při namočení opláchněte a osušte.