Společnost SPYSCAPE koupila Aston Martin Jamese Bonda a nabízí fanouškům příležitost tento veterán řídit

Společnost SPYSCAPE koupila Aston Martin Jamese Bonda a nabízí fanouškům příležitost tento veterán řídit

29. 8. 2018 Vyp Od Redakce

SPYSCAPE, společnost z oblasti edukační zábavy, která se zaměřuje na svět tajné zpravodajské služby, oznámila, že získala automobil Aston Martin DB5 Jamese Bonda za 2 miliony liber, tj. 2,6 milionu amerických dolarů.

Jedná se o automobil, kterým jezdil Pierce Brosnan ve filmu GoldenEye, natočeném v roce 1995. Tento vůz bezesporu nejvíce zazářil během tříminutového závodu v kopcích nad Monakem, kdy se stíhal s darebnou Xenií Onatopp, kterou hrála Famke Janssen. Toto ikonické vozidlo, které se naposledy prodalo v roce 2001 za 200 000 dolarů v roce 2001, vstoupilo do Guinnessovy knihy světových rekordů jako nejcennější exemplář Bondových memorabilií vůbec.

Fanoušci Bonda na celém světě se mohou zaregistrovat online na adrese www.spyscape.com/db5 a získat podrobnosti o online misi, která jim nabídne možnost zažít jízdu v tomto autě – a to buď s profesionálním řidičem, nebo osobně za volantem.

Přečtěte si také:  Nová agentka 007 ve službách Jejího Veličenstva byla zachycena… pouze prostřednictvím chytrého telefonu

„Špionáž je důležitou součástí naší kultury jak ve skutečnosti, tak ve fikci, a jsme nadšeni, že jsme získali tuto ikonickou část našeho kulturního vesmíru,“ řekl Ian Oldaker, provozní ředitel společnosti SPYSCAPE. „Jsme nadšeni, že umožníme fanouškům špiónů vyzkoušet toto auto osobně a usednout v sedadle agenta 007.“