Showroom DS World Paris se od 26. října změní na galerii moderního umění, bude hostit Fernanda Costu

Showroom DS World Paris se od 26. října změní na galerii moderního umění, bude hostit Fernanda Costu

24. 10. 2018 Vyp Od Pavel Srp

Showroom DS World Paris vzdává v rámci podzimní expozice hold dílu francouzského umělce Fernando Costy a vozu DS 3 Crossback, nejnovějšímu modelu řady DS, který byl zvolen „Nejlepším sériovým automobilem“ v rámci soutěže, kterou zorganizovala během pařížského autosalonu 2018 rozhlasová stanice RTL, magazín Auto Plus a televizní pořad Turbo na kanále M6.

FERNANDO COSTA, umělec využívající kov

Mezinárodní veletrh současného umění nedávno skončil, ale Fernando Costa pokračuje v pařížském turné a vystavuje zhruba 15 svých děl v showroomu DS World Paris.

Fernando Costa, který pro svá díla používá metodu sváření, vytváří kovová umělecká díla z použitých předmětů. Tento francouzský samouk, kterého okouzlil sochař César, tvoří již 20 let a razí si vlastní cestu. Avantgardní odvážný humanistický sochař jakoby stál na křižovatce několika uměleckých směrů. Je znám svými kovovými sochami poskládanými jako poetické nebo angažované, surové nebo barevné, figurativní nebo abstraktní puzzle.

Umělec již od počátku přetváří dopravní značky. Tyto vyhozené předměty ze smaltového kovu křísí tím, že je rozřezává, brousí, sestavuje, svařuje a vytváří z nich umělecká díla, jedinečné kusy, do kterých se zamilujete… a vdechuje jim nový život, ať už v Evropě, nebo jinde.

Přečtěte si také:  Lhaní o prvních majitelích přijde kupující ročně na 3 miliardy

DVĚ DÍLA S PODPISEM FERNANDO COSTY OSLAVUJÍCÍ ZROD VOZU DS 3 CROSSBACK

Šéfdesignér značky DS Automobiles Thierry Métroz se před několika měsíci setkal s Fernandem Costou. Ze setkání těchto dvou kreativních nadšenců pochopitelně vzešly společné nápady a zrodila se myšlenka na vytvoření díla (nakonec budou hned dvě) na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback.

Umělec souhlasil, že pro jejich vytvoření opustí stěny svého ateliéru v Périgueux a přesune se co nejblíž ocelovým plátům používaným pro výrobu vozu DS 3 Crossback. V červnu tak Fernando Costa vybalil svá zavazadla, nebo spíše svůj svářecí stroj a svou brusku uprostřed lisovny v továrně v Poissy (pařížský region). Díky vnoření se do tohoto průmyslového prostředí se kromě suroviny pro svá nová díla seznámil i se světem bohatým na know-how a odborné zkušenosti. Fernando Costa, který je zvídavý a miluje lidi, se setkal s mnoha dělníky a techniky a celý šťastný s nimi diskutoval. Někteří z nich se dokonce podíleli na realizací jeho soch a přidali své vlastní svary na švy díla vytvářeného na míru.

Po několika dnech umělec opustil Paříž, hrdý a šťastný z dokončené práce, dvou soch vytvořených z částí prototypu vozu DS 3 Crossback. Obrovské kusy (200 × 150 cm a každý o hmotnosti 120 kg) se liší barvou, jeden je ze surové oceli, druhý je v odstínu Modrá Millenium, který stejně jako vůz DS 3 Crossback prošel lakovnou.

Přečtěte si také:  6 zdravotních benefitů sexu, které byste měli znát

Obě díla budou poprvé vystavena v showroomu DS World Paris od 26. října 2018.

Díky vystaveným fotografiím budou mít návštěvníci rovněž možnost se seznámit s tím, jak umělec pracuje, a s jednotlivými etapami vzniku obou děl věnovaným vozu DS 3 Crossback.

2018 - sculpture_DS_F_COSTA_Copyright_W_CROZES

DS 3 CROSSBACK, IKONA HI-TECH STYLU

Druhý model DS druhé generace, DS 3 Crossback, je ikonou hi-tech stylu, v níž se spojují zcela nové technologie a jedinečná elegance.

DS 3 Crossback, který je určen do města i mimo něj, nabízí úžasné technologie: světlomety DS Matrix LED Vision, ukryté kliky dveří, které se automaticky vysouvají, zcela zdigitalizované místo řidiče… Avantgarda, která jde ruku v ruce s bohatou bezpečnostní výbavou, podpůrnými prvky řízení, tlumeným komfortem a bezprecedentní akustikou.

DS 3 Crossback má širokou nabídku možností personalizace včetně 10 odstínů karoserie, 10 stylů kol, 3 ostínů střechy, 5 stylů, tzv. „Inspirací“ interiéru: DS Montmartre, DS Bastille, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opéra a také při příležitosti uvedení na trh limitovaná série DS 3 Crossback La Première.

Přečtěte si také:  Kia vyvíjí technologii integrovaných sněhových řetězů na bázi slitiny s tvarovou pamětí

Každý si může upravit DS 3 Crossback na míru – v nabídce je čalounění z tlačené kůže nebi z kůže Nappa, proplétaná tkanina nebo Alcantara, volant obšitý ručně kůží, kovové dekorativní prvky s gilošováním s motivem „Clous de Paris“…

Vůz DS 3 Crossback, který se ve světové premiéře představil na pařížském autosalonu 2018, je možné si v showroomu DS World Paris prohlédnout až do 1. prosince.