Proč je vhodné nyní nakoupit stříbrné a zlaté mince či slitky?

Proč je vhodné nyní nakoupit stříbrné a zlaté mince či slitky?

20. 10. 2020 Vyp Od Komerční sdělení

Každý jeden z nás by si měl postupně šetřit. V časech, jako je ten současný koronavirový, se ukazuje, jak důležité je mít naspořené nějaké peníze navíc. Mnozí lidé přišli o práci, dalším se rapidně snížil výdělek a nezbývá jim nic jiného než sahat do úspor. V čem je ovšem uchovávat?

Na spořicím účtu k žádnému zhodnocení nedojde. Termínovaný vklad je poměrně svazující, protože vám neumožňuje vybrat si peníze dříve. Akcie jsou příliš rizikové. Tak co má běžný člověk dělat? Odpověď je jednoduchá. Nakoupit investiční zlaté slitky, stříbrné mince či jiné drahé kovy dle vlastního výběru.

Zlato a stříbro hodnotu vašich peněz uchovají

Světové zásoby zlata a stříbra se ztenčují, což souvisí s jejich stále rostoucí cenou. Když se podíváte na nějaký graf, uvidíte, že v dlouhodobém horizontu cena roste. Krátkodobé poklesy směrem dolů se sice objevují, ty jsou právě ideální příležitostí pro nákup.

V dobách krizí si naopak můžete všimnout trendu, že se zlaté mince a investiční zlato kupují více než kdy jindy. To nakupují i konzervativní investoři, kteří mají o své peníze strach. Zlato jim je bezpečně uchová, jeho cena jednou určitě vzroste. A investiční stříbro je na tom podobně.

Prodáte je kdykoliv a kdekoliv

Pokud budete mít doma stříbrné mince, zlaté mince či jinou formu drahých kovů ve fyzické podobě, je jen na vás, kdy a kde je prodáte. Kdykoliv je můžete vzít a jít k nějakému obchodníkovi. Nejen v Česku, protože drahé kovy se vykupují po celém světě. Kdyby tedy koruna hodně oslabila, může se vám vyplatit prodat investiční stříbrné slitky a zlato třeba na Slovensku za silnější euro.

Nakoupit zlato i stříbro je snadné

Investovat do zlata a stříbra je velmi jednoduché, postup je stejný, jako když si objednáváte jakékoliv jiné zboží přes e-shop. Nakoupit online lze například přes AuPortal.cz, e-shop společnosti AuPortal, která je předním obchodníkem s investičními kovy v ČR i na Slovensku. Kdo by chtěl, může navštívit také jejich kamenné prodejny v Praze a Brně, kde zákazníkům ochotně pomohou vybrat vhodnou investici. A mimochodem, investiční zlaté mince se dají pořídit i kolem pěti tisíc. Ty stříbrné pak ještě levněji. Nepotřebujete tedy našetřené statisíce, do drahých kovů může peníze vložit i drobnější investor.