Pro pobavení lidí létaly z výfuku upraveného Nissanu GT-R plameny. Nakonec auto zapálily

Pro pobavení lidí létaly z výfuku upraveného Nissanu GT-R plameny. Nakonec auto zapálily

14. 11. 2020 Vyp Od Pavel Srp

Situace, kterou před několika dny zažil majitel upraveného Nissanu GT-R v Londýně, se stává až příliš často. Samozřejmě ne vždy jde o Nissan, ale vždy jde o auto, které má upravený výfuk tak, aby byl super hlučný a střílel plameny z koncovek. Co pro obdivovatele vypadá skvěle a lehce teatrálně, může být ale pro majitele auta celkem problém. Hrátky s ohněm totiž nemusí skončit vždycky dobře.

Přečtěte si také:  Porsche představuje zvýhodněné financování pro modely Cayenne E-Hybrid a Taycan

Problém je totiž v tom, že aby bylo možné pouštět lišky z výfuku, je potřeba pořádně šlapat na plyn a auto trošku trápit. To s sebou ale nese problém velké koncentrace tepla právě v oblasti výfuku. A rozpálené výfukové vedení společně s plameny jsou jako vstupenka do žhavého pekla. To už si vyzkoušel právě onen majitel GT-R, který pro pobavení lidí pouštěl lišky. Jenomže se od výfuku přestěhovaly na zadní partie auta a chvíli to vypadalo, že to nedopadne dobře.
Plameny se šířily celkem rychle a řada lidí se řidiči snažila pomoci je uhasit. Jejich snahu je možné brát jako ponaučení, že kopat do hořícího auta je tak trochu k ničemu. Ačkoliv chápeme tu snahu prostě jen něco udělat.

Nakonec pomohli právě původní fanoušci počínání řidiče. Nejprve někdo přinesl kanystr s vodou, ale ten zabral jen na chvilku. Jakkoliv to zprvu vypadalo, že jsou plameny uhašeny, oheň se po chvíli znovu rozhořel. To už ale kdosi sehnal hasicí přístroj.

Přečtěte si také:  Vlastnit automobil je stále dražší. Zdražují i řidičáky, někde až k hranici 25 tisíc Kč

Auto je samozřejmě poškozené, nejspíš ne málo, ale zůstalo vcelku. Podobné show a estrády končívají mnohem hůř. Tentokrát měl majitel auta opravdu velké štěstí.