Portu Gallery upsala hodinky Czapek Antartique v rekordně krátkém čase

Portu Gallery upsala hodinky Czapek Antartique v rekordně krátkém čase

28. 4. 2021 Vyp Od Redakce

Za pouhých 42 sekund došlo v minulém týdnu k úpisu hodinek Czapek Antartique ze sběratelské kolekce Terre Adélie Secret Alloy. Jedná se o nejrychlejší úpis na Portu Gallery v její historii. Během necelé minuty vložilo 98 investorů do hodinek 580 000 Kč. Unikátní sběratelské a umělecké předměty mohou přinášet zajímavé výnosy a investoři jsou si toho vědomi. Například investice do sběratelských hodinek dokázaly za poslední dekádu zhodnotit o 89 procent.

Poptávka po alternativních investicích mezi českými investory roste, čím raritnější kus, tím větší zájem. Na ty nejatraktivnější se doslova čeká na startovní čáře a vyhrává ten nejrychlejší. „Některé z našich nabízených úpisů se podařilo realizovat během několika minut od otevření,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery a pokračuje: „Pod minutu v rámci úpisu jsme se dostali poprvé, a to s hodinkami z dílny Czapek. Jejich atraktivitu umocnilo i nedávné vítězství v soutěži prestižního hodinářského magazínu Fratello. Nabízený model není na sekundárním trhu k mání a sběratelská kolekce čítá pouze 99 kusů.“ Do segmentu sběratelských hodinek přitom Portu Gallery vstoupilo už vloni úspěšným úpisem Rolex GMT Master II BLRO 2020 a podle Krejčího bude nabídka v tomto zajímavém segmentu na online galerii pokračovat i v budoucnu.

Model Czapek Antartique patří do kategorie luxusních sportovních hodinek, pouzdro z nerezové oceli má rozměr 40,5 mm x 10,6 mm. Limitovaná kolekce Terre Adélie vzdává hold ženě francouzského výzkumníka Julese Dumont d’Urvilla, který tak pojmenoval část Antarktidy při jedné ze svých expedic. Hodinky jsou vybaveny strojkem vlastní výroby SXH5.

Přečtěte si také:  Unikátní Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition ve fondu Engine Classic Cars

Čísla potvrzují i to, že investice do sběratelských předmětů jsou ´návykové´ a investoři se s oblibou vracejí k dalším úpisům. Například do hodinek Czapek Antarctique vložilo peníze dvacet investorů, kteří mají na Portu Gallery zainvestováno do 20 a více předmětů. „Vidíme také určitou synergii v tom, že lidé, kteří si založí investiční účet na Portu, přecházejí na Portu Gallery a zkouší zařadit do svého portfolia nové formy aktiv, což je určitě pozitivní z pohledu diverzifikace a rozložení rizika,“ uzavírá Krejčí. Na Portu Gallery lze investovat už od jedné koruny. Do posledního úpisu hodinek Czapek investovaly více jak čtyři pětiny investorů v řádech jednotek tisíc, 17 jich vložilo sumu vyšší než 10 tisíc korun, nejvyšší investice pak byla 100 tisíc korun.

Top 5 nejrychleji upsaných předmětů na Portu Gallery:

Položka Trvání úpisu v minutách Výše úpisu Počet investorů
Hodinky Czapek Antarctique 0:42 580 000 Kč 98
8 sudů whisky Glenrothes 2014 1:56 2 140 000 Kč 210
12 Modrých mauritiů POST PAID 2:06 1 410 000 Kč 147
2 sudy whisky Dalmore 2013 4:58 1 360 000 Kč 88
Automobil BMW M3 E30 7:12 1 375 000 Kč 183