Pořiďte si základní vybavení na lov dravců

Pořiďte si základní vybavení na lov dravců

25. 11. 2020 Vyp Od Komerční sdělení

Chcete vyzkoušet lov dravých ryb nebo jen potřebujete nové kousky vybavení pro ještě lepší úlovky? V každém případě se vám bude hodit následující článek plný rad ohledně výběru té správné rybářské výbavy pro dosahování nejlepších výsledků.

Bez čeho se lov dravců neobejde?

V první řadě pro lov dravců potřebujete základní povinnou výbavu. Ta obsahuje metr, peán pro vytahování háčků a kvalitní podběrák ideálně s pevnou pogumovanou síťkou. Pro šetrné zacházení s rybami hlavně při stylu chyť a pusť se může hodit podložka. Další nezbytností by měl být rybářský lístek a platná povolenka v daném rybářském revíru. Klíčovou ingredienci pak představuje kvalitní prut, který splňuje důležité parametry.

Na výběru kvalitního prutu si dejte záležet

Pořádné pruty na dravce představují prvotřídní kousek každé rybářské výbavy. Jsou totiž vyrobeny z moderních materiálů, které zajišťují pružnost, ale zároveň příjemnou lehkost pro pohodlný lov na vláčenou. Hlavně pro plánované větší úlovky sledujte také pevnost prutu. Případně nezapomínejte na vhodnou kombinaci s odolnou šňůrou nebo silným vlascem. Jestli sami nevíte, jaký model bude nejvhodnější, nebojte se nahlédnout do recenzí a případně si nechte něco doporučit přímo v daném e-shopu.

Další drobné pomůcky, které se mohou hodit

Pro úspěšný lov oceníte ještě více praktických pomůcek. K prutu patří navijáky na dravce s citlivým a hlavně spolehlivým ovládáním. Dále budete potřebovat také několik druhů nástrah pro správný výběr podle aktuální lokality a chytaného druhu ryby. Na specializovaných internetových obchodech s rybářskými potřebami pořídíte kvalitní oblečení pro příjemnější pobyt venku u vody i při nepřízni počasí. S takovou kompletní výbavou již zbývá pouze vybrat to správné místo, kde budou ryby brát, ať vytáhnete skvělý úlovek.