Nový vůz Toyota Gazoo Racing Czech pokřtily nejkrásnější dívky na světě

Nový vůz Toyota Gazoo Racing Czech pokřtily nejkrásnější dívky na světě

2. 6. 2023 Vyp Od Pavel Srp

K nejlepším závodním strojům patří nejkrásnější dívky. O tom není pochyb. Pravidlo, známé třeba ze závodů Formule 1 nebo MotoGP, ale platí i pro drsný svět dálkových rally.

Proto, když se v Česku objevilo nejrychlejší auto současného světa vytrvalostních soutěží, nemohlo tomu být jinak. „Pro každého tátu je nejkrásnější dívkou na světě jeho dcera. Volba byla tedy jasná: Představení našeho nového auta musí obstarat naše dcery,“ říkají dakarský pilot Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem.

Přečtěte si také:  Tipy na zajímavé výlety a akce v září: za skláři do Českého kraje, rekonstrukcí prvního sestupu do Macochy či na Jablkobraní

Na automobilové slavnosti Legendy se poprvé v historii českého motoristického sportu dostal do rukou české posádky dakarský tovární speciál. A to hned v podobě nové specifikace vozu Toyota Hilux GR T1+, tedy typ vítězného stroje z posledních dvou Dakarů. Ve světě dálkových soutěží je to obdobné, jakoby český pilot dostal možnost závodit v monopostu F1. „Pro náš motoristický sport je to opravdu historický okamžik,“ neskrýval nadšení prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Představení zbrusu nového stroje v barvách nového týmu Toyota Gazoo Racing Czech se proto nemohl zhostit nikdo jiný, než šestnáctiletá Veronika Ouředníčková a o rok starší Tereza Křípalová. „Bylo to docela náročné, ale příjemné. Tátům fandíme od malička, jinak by to ani nešlo,“ komentovala úkol s úsměvem shodně obě děvčata.

Přečtěte si také:  Alpine odhalil novou limitovanou sérii A110 S Enstone Edition

Osminásobný účastník nejtěžšího motoristického podniku planety Tomáš Ouředníček a jeho dlouholetý souputník David Křípal získali v novém českém týmu Toyoty spolu s výjimečným strojem také dosud nepoznanou úroveň péče. „Všechny vozy, s nimiž jsme dosud jezdili, jsme v podstatě průběžně vyvíjeli. To je v našich podmínkách nesmírně složité. Teď ale máme konečně auto, u kterého už nemusíme nic vymýšlet. Tady je už všechno vymyšleno k dokonalosti, a my se budeme moci soustředit na sportovní výsledek,“ říká jezdec.

legendy_2023-106