Nová Škoda Superb očima šéfdesignéra Olivera Stefaniho

Nová Škoda Superb očima šéfdesignéra Olivera Stefaniho

29. 5. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Šéfdesignér Oliver Stefani dokonale zná každý detail nové generace modelu Škoda Superb. Je tak tím nejlepším průvodcem na cestě po jeho tvarech. Podívejte se!

Na přídi Oliver Stefani upozorňuje na typický prolis ve středu kapoty, který v návaznosti vytváří zářez do masky chladiče, jejíž rám už není chromovaný. „Máme tu nový materiál, kterému říkáme unique dark chrome. Je udržitelný a také vypadá velmi moderně,“ přibližuje Stefani výhody inovace.

Přečtěte si také:  Dodatečná aditiva se doporučují i u nových paliv

Stefani také ukazuje, jak chytře designéři využívají linky k tomu, aby zdůraznili prostornost Superbu. „V interiéru liniemi zvýrazňujeme hlavně šířku, navíc ctíme jeho tradiční symetrické pojetí,“ vysvětluje šéfdesignér. Z vnějšku umocňuje délku auta linie, která se táhne od předních světel po ta zadní a do které jsou zakomponovány kliky dveří.

Zadní světlomety mají nové grafické rozdělení do segmentů a na bocích prosvětlené prvky, které připomínají prsty. „Hrana na světlometu pomáhá zlepšovat aerodynamiku,“ ukazuje Stefani na detail, který auto opticky rozšiřuje a zároveň je funkční.

Přečtěte si také:  Nová Škoda Kodiaq očima šéfdesignéra Olivera Stefaniho

Právě zadní světlomety jsou tím jediným prvkem, co mají obě karosářské varianty Superbu vzadu společného. „Nic jiného jsme nepřebírali,“ říká Stefani s tím, že jak Combi, tak liftback mají záď řešenou na míru pro svůj osobitý charakter.