Nová kolekce jízdních kol značky ŠKODA 2019: Moderní design a rozšířená nabídka elektrokol

Nová kolekce jízdních kol značky ŠKODA 2019: Moderní design a rozšířená nabídka elektrokol

19. 4. 2019 Vyp Od Redakce

Modelová ofenzíva značky ŠKODA pokračuje – nyní i na dvou kolech. Na počátku cyklistické sezony rozšiřují dva nové modely horských elektrokol nabídku jízdních kol české automobilky. Elegantní design obou nových elektrokol vychází z krystalických elementů typických pro značku ŠKODA. Jako společný prvek mají nově všechna kola uveden nápis ŠKODA pouze v obrysech. Dětská kola se kromě toho představí v ještě pestřejším žluto-zeleném provedení. Nová kolekce značky ŠKODA nabízí rozsáhlou nabídku od dětských kol a prémiových horských kol až po silniční kola a elektrokola.

Modely EMTB FULL a EMTB jsou horská elektrokola, která jsou úplnou novinkou v sortimentu jízdních kol značky. Rozšiřují tak nabídku původních dvou modelů. EMTB FULL je celoodpružené horské elektrokolo, které společně s 2,6“ širokými plášti zvyšují pohodlí a bezpečnost při jízdě v jakémkoliv terénu. Sesterský model EMTB je horské kolo typu hardtail s odpruženou přední vidlicí. Obě elektrokola požívají výkonný pohonný systém Shimano STEPS E7000 a pro horská kola speciálně vyvinutý akumulátor STEPS BT-E8010 o kapacitě 504 Wh. Jsou osazena komponenty Shimano a odpružena tlumiči RockShox, pneumatikami Schwalbe Smart Sam Performance rozměru 29 x 2,6 palce a přehazovačkou 1 x 11 stupňů.

ROAD ELITE: Silniční kolo z kvalitních komponentů

Karbonové závodní kolo ROAD ELITE se představuje v novém barevném designu, který je inspirovaný zeleným dresem Tour de France. Už od roku 2004 je značka ŠKODA oficiálním hlavním partnerem a dodavatelem oficiálních vozů prestižního závodu Tour de France a od roku 2015 také sponzorem Zeleného trikotu pro jezdce s nejvyšším počtem bodů. Model ROAD ELITE má závodní geometrii rámu v aerodynamickém provedení a je osazený kvalitními komponenty Shimano ULTEGRA R8000. Mezi ně patří kliky, přehazovačka, přesmykač, řadicí a brzdové páky. Kola jsou na bezdušových pláštích a jsou kompletně sestavené z komponentů renomované značky DT Swiss.

SKODA-ROAD-ELITE-jizdni-kolo

Rozšířená nabídka dětských kol

ŠKODA kromě toho rozšířila nabídku dětských kol. Vedle dvou menších modelů KID 16 a KID 20 je nyní nově v nabídce větší model KID 24. Se čtyřiadvacetipalcovými koly a jedenáctipalcovým rámem je vhodný pro děti ve věku 8 – 13 let s tělesnou výškou od 130 do 155 cm. KID 24 má odpruženou přední vidlici SR Suntour a osmistupňovou přehazovačku. Všechna dětská škola jsou pro tuto sezonu v novém designu – bílá barva rámu se žluto-zeleným motivem DNA krystalu a stříbrným nápisem ŠKODA.

SKODA-KID16-jizdni-kolo

Pro pohodlí: nové vylepšení v řemenovém pohonu

Model VOITURETTE v sobě snoubí retro-styl a historii značky ŠKODA s funkčností moderního jízdního kola. Elegantní vzhled tohoto kola zvýrazňuje černé lakování, které doplňují béžové pláště s hnědým sedlem a gripy. Novým vylepšením je náhrada klasického řetězu za pohon řemenový.

SKODA-VOITURETTE-jizdni-kolo

Speciální geometrie rámu pro dámská kola

Dámské horské kolo MTB LADY se od srovnatelného pánského kola liší pozměněnou geometrií rámu. Kromě této odlišné geometrie liší i barevností – DNA krystal a doplňky jsou v tyrkysové barvě.

SKODA-MTB-LADY-jizdni-kolo

MTB 29 FULL: úspěšné na všech cestách

V rámci nabídky jízdních kol je MTB 29 FULL bestsellerem značky ŠKODA. Plně odpružené horské kolo s karbonovým rámem, je nově osazeno moderním 12-rychlostním systémem pohonu SRAM Eagle s převodem 1 x 12. Přední vidlice i zadní tlumič jsou značky DT Swiss a mají zdvih 100 mm a jsou pohodlně uzamykatelné z řídítek. Horské kolo MTB 29 se dodává buď v plně odpružené verzi, nebo jako kolo typu s odpruženou přední vidlicí

SKODA-MTB29-jizdni-kolo

ŠKODA a jízdní kolo – začátek úspěšné historie

Počátek historie ŠKODA AUTO je spjat s cyklistikou. Zakladatelé automobilky Václav Laurin a Václav Klement položili základní kámen této úspěšné historie v roce 1895 založením továrny na výrobu jízdních kol v Mladé Boleslavi, později se věnovali výrobě motocyklů a automobilů. Úzké spojení s cyklistikou pokračuje i v současnosti, kdy ŠKODA AUTO je již 15 let oficiálním hlavním partnerem a dodavatelem oficiálních vozů prestižního závodu Tour de France. Před měsícem společnost prodloužila v rámci ženevského autosalonu své partnerství s pořadatelem Tour de France-agenturou A.S.O. (Amaury Sport Organisation) do roku 2023. Spojení značky ŠKODA s cyklistikou je pilířem strategie sponzoringu a vedle Tour de France zahrnuje další významné závody, kterými jsou La Vuelta, Paris-Nice, Paris-Roubaix, La Flèche Wallonne a Liège-Bastogne-Liège.

Jízdní kola, originální příslušenství a další značkové doplňky jsou k dostání u prodejců značky ŠKODA nebo ve ŠKODA e-shopu.