Národní poklad, baseballová pálka homerunu Babe Rutha z roku 1924, jde do dražby.

Národní poklad, baseballová pálka homerunu Babe Rutha z roku 1924, jde do dražby.

9. 11. 2018 Vyp Od Redakce

V roce 1924 Babe Ruth zaznamenal svůj první homerun sezóny z nadhozu nadhazovače Síně slávy Waltera Johnsona. Tato homerunová pálka byla na konci hry podepsána a předána studentu posledního ročníku střední školy Philu Grossmanovi.

Grossman byl vítězem vysoce propagované roční soutěže v odpalování, sponzorované magazínem LA Herald. Vítěz získal stejnou pálku, které používal “The Babe” při zaznamenání prvního homerunu v sezóně roku 1924.

Fotografie Rutha, který podepisuje tuto pálku slavného homerunu z roku 1924, je jedinou známou fotografií Rutha, kde podepisuje pálku v hráčském dresu. Kromě fotografie Rutha podpisujícího pálku je zde zdokumentovaná fotografie Rutha překračujícího domácí metu poté, kdy po nadhozu Johnsona získal homerun.

V zápisníku příjemce Grossmana se nachází desítky fotografií a článků, které sám shromáždil. Tento cenný zápisník je součástí dražené pálky.

Grossman choval pálku Babe Rutha jako poklad až do své smrti v roce 1986. Pálka se poté stala majetkem Grossmanova synovce Mika Robinsona. Pálka a zápisník byly Robinsonovi naneštěstí ukradeny v roce 1989, ale po 29letém pátrání se pálka nedávno našla a byla mu vrácena.

Důležitost Babe Rutha a Waltera Johnsona pro baseball nemůže být nadhodnocena. Oba muži patří mezi prvních šest baseballových hráčů, kteří byli zařazeni do basebalové síně slávy.

Memorabilia Babe Rutha jsou považována za “krále sběratelských předmětů”. Šest z nejlepších patnácti nejdražších sportovních předmětů, které kdy byly prodány, patřilo Babe Ruthovi.

Nejvyšší cena, jaká kdy byla zaplacena za jakoukoli sportovní memorabilii, bylo 4 415 000 dolarů za dres Babe Rutha z roku 1920, který se prodal na aukci v roce 2012.

Tato pálka je nejen nejdokumentovanější součástí sportovních památek všech dob, ale má také ověření špičkových odborníků v oboru, kteří ji ocenili známkou GU10, což je nejvyšší možné hodnocení.

Přestože rezervní/úvodní nabídka pro tuto pálku činí 3 000 000 dolarů, sběratelé již spekulují, že tento homerunová pálka Babe Rutha z roku 1924 se prodá za vyšší cenu než jeho dres z roku 1920, což z ní může učinit nejcennějším předmětem sportovních memorabilií všech dob. Další informace najdete ZDE.