Na výlet: Chystáte se do Rakouska? Tyhle zastávky byste neměli vynechat

Na výlet: Chystáte se do Rakouska? Tyhle zastávky byste neměli vynechat

21. 5. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Před pár lety jsme navštívili vánoční Vídeň. Výlet autobusem byl pohodlný a příjemný. Vídeň je nádherné město a zvláště, když je zahalené vánoční atmosférou a ozdobami, je plné zážitků. Stánky s nejrůznějšími dobroty nebo dárky z cest, ulice plné lidí, domácích i turistů…

Vídeň je plná historických památek. Za vidění stojí Vídeňská státní opera, Uměleckohistorické muzeum, zámek Schönbrunn, kostel svatého Karla Boromejského, Kostel minoritů, vídeňský parlament v řeckém stylu a mnoho dalších.

Kam vyrazit na výlet ve Vídni?

Rakousko láká k výletům a dovoleným nejen svým hlavním městem, ale i malebnou krajinou, vysokohorskou turistikou, alpskými lyžařskými středisky a samozřejmě i dalšími hrady, zámky a památkami.

Ledovec Hintertux má vynikající sněhové podmínky na lyžování 365 dní v roce. Po celou tuto dobu je i jako jediný rakouský ledovec v provozu. Dosahuje výšky 1 500 – 3 250 m nad mořem. K dispozici je zde 86 km sjezdovek nejrůznější obtížnosti.

Po Vídni je druhým nejnavštěvovanějším městem Salzburg. Leží nedaleko hranic s Německem. Je čtvrtým největším městem Rakouska a žije v něm cca 210 000 lidí. V Salzburgu nevynechejte návštěvu pevnosti Hohensalzburg, Mozartova rodného domu, místní zoologické zahrady, přírodovědného muzea Haus der Natur, muzea moderního umění, muzea hraček, Stieglova světa piva nebo DomQuartier Salzburg. Jde o nejnavštěvovanější místa.

Helveti.cz - Hodinky Tissot od specialistů

K výletům lákají i nádherné panorámy Solnohradských jezer. Mezi nejznámější a nejkrásnější alpská jezera patří Mondsee, Wolfgangsee a Hallstattersee. Jezero Mondsee je nejteplejší, v létě teplota vody dosahuje až 27 stupňů Celsia. Nejhlubší jezero s 200 metry hloubky je Traunsee.

A pokud chcete mít pořádný rozhled, pak si nenechte ujít vrchol Schaffberg. Nahoru vystoupáte pohodlně vláčkem. Na stanici se na obrazovkách přesvědčte, že je nahoře krásné počasí a rozhled. Je ale pravda, že během půlhodinové cesty směrem nahoru, se může počasí i výhled dramaticky změnit. Pokud se ale vydaří, budete mít nezapomenutelný zážitek na celý život.

Foto: dolni-rakousko.info