Prague_NIGHT_RIDE_2020

Motorkáři projeli v rámci Prague NIGHT RIDE 2020 noční Prahou. Policie byla u toho

19. 7. 2020 Vyp Od Pavel Srp

V noci ze soboty 18. července na 19. července se v Praze konala noční jízda Prague NIGHT RIDE 2020. V rámci té se z Čestlic do centra Prahy a odtud pak na Prahu 8 vydaly stovky motorkářů.

Start akce byl naplánován na 20. hodinu u obchodního centra v Čestlicích a odjíždělo se kolem 22. hodiny. Trasa nebyla jasně daná, ale pořadatel připravil několik variant s tím, že na pražském Václavském náměstí byla naplánována „pauza na kafe“. Tady se motorkáři potkali a předvedli své stroje kolemjdoucím i kolem bydlícím. O hluk z výfuků nebyla nouze.

Pražská policie provedla v souvislosti s předpokládaným pohybem většího množství motocyklů v centru Prahy odpovídající bezpečnostní opatření.

V souvislosti s předpokládaným pohybem většího množství motorkářů na území metropole provedla pražská policie o tomto víkendu odpovídající bezpečnostní opatření. Několik desítek policistů z dopravní a pořádkové služby dohlíželo nejen na veřejný pořádek, ale především na dodržování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. V několika případech usměrňovali dopravu, aby průjezd většího počtu motorek ze středních Čech, co možná nejméně omezil běžný provoz v noční Praze. V průběhu opatření bylo přijato několik oznámení o rušení nočního klidu. Tyto prohřešky byly vyřešeny s účastníky přímo na místě.

Nedlouho po sobotní půlnoci opustila valná většina zúčastněných na svých strojích území metropole a vrátila se do svých domovů.

Přečtěte si také:  Ferrari 458 Italia je novým českým policejním autem. Bude honit kradená auta, nelegální závodníky a kontrolovat tuningové srazy