MOL Campus: nová budova se bude tyčit 120 metrů nad Budapešť, nabídne úchvatný výhled

MOL Campus: nová budova se bude tyčit 120 metrů nad Budapešť, nabídne úchvatný výhled

4. 10. 2018 Vyp Od Redakce

Skupina MOL dnes položila základy své nové centrály MOL Campus. Budoucí pracovní prostory pro 2 500 zaměstnanců budou situovány na břehu Dunaje v jižní části Budapešti, nedaleko aktuální centrály. Moderní projekt odráží vizi Skupiny MOL stát se v následujících desetiletích iniciátorem změn ve střední a východní Evropě a zvyšuje úroveň pracovišť zaměstnanců. Nová centrála bude splňovat nejvyšší standardy energetické účinnosti a udržitelnosti a má za cíl získat environmentální certifikaci budov LEED i BREEAM.

Zsolt Hernádi, předseda představenstva a generální ředitel Skupiny MOL, uvedl: „Stavíme nejmodernější administrativní budovu v regionu, MOL Campus. Tento objekt je vyvrcholením budování tržní pozice a kultury Skupiny MOL během uplynulých dvaceti let, ale je také základem naší budoucnosti.“ Zdůrazňuje, že skupina MOL žije v symbióze s životním prostředím, investuje do budoucnosti a vytváří inspirující pracovní prostředí pro zaměstnance.

Naplnění ambiciózních cílů nové dlouhodobé Strategie 2030 vyžaduje investice do fyzické infrastruktury, jakož i lidského kapitálu. V současnosti jsou budovy Skupiny MOL rozptýlené v pěti částech Budapešti a pochází převážně ze 70. let 20. století. Nová centrála bude soustředěním na jedno místo nejen generovat značné provozní synergie, ale bude také hrát podstatnou roli při přetváření zkušeností zaměstnanců, rozšiřování spolupráce a vytváření kvalitnějšího fyzického, technologického a kulturního prostředí. To bude rozhodující pro přilákání a udržení vysoce kvalitní, mobilní a technicky zdatné pracovní síly v budoucnosti.

Skupina MOL si na naprojektování interiéru budovy MOL Campus najala berlínské projekční studio KINZO, které realizovalo v předchozím období některé projekty spojené s návrhem interiéru pro velké administrativní budovy, jako je například ERSTE Campus ve Vídni, centrálu Adidas v Herzogenaurachu či kancelář SoundCloud v Berlíně. Místním partnerem KNZO je společnost Minusplus. Interiér budovy MOL Campus navrhlo jedno z nejrenomovanějších architektonických studií na světě, britské Foster + Partners, které bude v koordinaci s berlínským studiem KINZO odpovědné i za některé interiérové ​​komunitní prostory. Maďarským partnerem Foster + Partners je studio FintaStudio.

Budova má být vysoká 120 metrů a záběry z dronu nám ukáží, že výhled na město bude opravdu fantastický: