kurz-sportovni-jizdy-porsche-autodrom_most- (1)

Majitelé vozů Porsche si oblíbili autodrom, budou mít svůj kurz

9. 10. 2020 Vyp Od Redakce

Kurz sportovní jízdy výhradně pro majitele vozů Porsche připravuje mostecký autodrom. Premiéru bude mít v sobotu 24. října. „Všimli jsme si, že majitelé vozů proslulé německé značky k nám jezdí často, účastní se právě sportovních kurzů, setkání automobilových fanoušků, volných jízd nebo soutěže pro amatérské řidiče The Most Challenge. Řekli jsme si, že jim nabídneme program na míru, kde se mohou mezi sebou blíže poznat a dozvědět se zajímavé informace od odborníků. Samozřejmě si také pořádně zajezdí, a to jak na malém, tak i velkém závodním okruhu,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Přečtěte si také:  Porsche zaznamenalo celosvětově 13% nárůst registrací, pozitivní trend sleduje i na českém trhu

Pod dohledem zkušených instruktorů účastníci kurzu prověří parametry a limity svých silných a výkonných sportovních aut i své schopnosti je za volantem účinně a bezpečně ovládat i ve vyšších rychlostech. Od zástupce značky Porsche se pak dozvědí, jaké novinky automobilka chystá, a mohou s ním také probrat vše, co je zajímá ohledně jejich vozů.

kurz-sportovni-jizdy-porsche-autodrom_most- (3)

„Cílem kurzu je dosáhnout přesnější, techničtější jízdy. Jeho přidanou hodnotou jsou pak tři hodiny strávené na velkém závodním okruhu autodromu. Po teoretické výuce v učebně se přesuneme na plochy polygonu, kde se budeme věnovat zejména technice brzdění. Poté už bude výcvik pokračovat na závodní dráze, která bude vyhrazena výhradně účastníkům kurzu. Několikrát si okruh projedeme volnějším tempem, aby se řidiči sporťáků s dráhou náležitě seznámili. Náročnější pasáže, například šikanu za cílovou rovinkou, si projdeme pěšky. Upozorníme na nástrahy, s nimiž se musejí vypořádat, ukážeme jim ideální stopu,“ vysvětlil instruktor Marek Kohoutek.

Přečtěte si také:  Značka Porsche skončila rok 2021 v České republice s 38% růstem

Věří, že majitelé vozů Porsche jedinečnou příležitost uvítají. „Je jen málo možností, kde si na uzavřené trati, a tedy bez ohrožení ostatních účastníků provozu, vyzkoušet, co auto dovede. Kde byste na běžné silnici už brzdil, můžete na okruhu nechat adrenalin působit chvilku déle,“ doplnil instruktor.

kurz-sportovni-jizdy-porsche-autodrom_most- (2)

Zájemci tak mohou vybírat už ze čtyř modifikací kurzu sportovní jízdy. Vedle novinky pro vlastníky vozů Porsche jde také o klasický kurz sportovní jízdy, kurz sportovní jízdy Intensive a kurz sportovní jízdy Intensive OCR.