LG_QNED_Mini_LED_televizor

LG představuje svoje úplně první QNED Mini LED televizory

31. 12. 2020 Vyp Od Pavel Srp

LG Electronics představuje na virtuálním veletrhu CES 2021 svoje úplně první QNED Mini LED televizory, jako špičku produktové řady prémiových LCD televizí LG pro rok 2021. Nejnovější televizory LG představují obrovský skok v kvalitě obrazu LCD TV. Díky technologiím quantum dot a NanoCell s Mini LED jako zdrojem světla jsou hodnoty jasu a kontrastu mnohem lepší než u konvenčních LCD televizorů. Produktová řada pro rok 2021 zahrnuje 10 nových modelů s rozlišením 4K a 8K, které pokrývají širokou škálu velikostí obrazovek s úhlopříčkou až 86 palců.

S OLED jako vrcholem nabídky televizorů LG s technologií samosvítících pixelů a nezávislým ovládáním stmívání nabízí příchod QNED Mini LED televizorů LG spotřebitelům zajímavou možnost volby. Díky nové struktuře panelů vylepšené o pokročilé podsvícení Mini LED od LG poskytují tyto televizory skutečně pohlcující zážitek ze sledování v oblasti LCD. Jako první televizory, kombinující technologie quantum dot a NanoCell v jednom produktu, produkují LG QNED televize neuvěřitelně přesné barvy, zatímco pokročilé LED podsvícení nabízí lepší kontrast a hlubší černou pro výjimečné živé a realistické zobrazení. A s obnovovací frekvencí až 120 Hz poskytují tyto televizory plynulejší a přirozenější zobrazení pohybu.

Inovativní podsvícení Mini LED od LG zahrnuje až téměř 30 000 malých LED, které produkují neuvěřitelný špičkový jas a kontrastní poměr 1 000 000 : 1 ve spojení s téměř 2 500 zónami podsvitu a pokročilou technologií lokálního stmívání. Výsledkem je skvělá kvalita HDR obrazu, s vynikajícím kontrastem a zobrazením černé barvy, široký barevný gamut a neuvěřitelná přesnost barev. U úžasně živého zobrazení, které jako by překračovalo hranice obrazovky a vstupovalo do prostoru uživatele, není těžké pochopit, proč je LG QNED Mini LED novým LCD televizorem, který se bezpochyby prosadí.

Přečtěte si také:  Přestárlou lednici plánuje vyměnit téměř čtvrtina českých domácností. Úsporný spotřebič může ročně ušetřit tisíce

„Naše nová řada QNED představuje možnost prémiové domácí zábavy, která rozšiřuje a vylepšuje prostor LCD TV a dává spotřebitelům další úžasnou možnost sledování obrazu,“ řekl Nam Ho-jun, senior viceprezident výzkumu a vývoje společnosti LG Home Entertainment. „Tyto televizory přináší zážitek, který je odlišuje od ostatních LCD televizorů a vypovídá o našem závazku k inovacím a znovu posouvá standard kupředu.“

Špičkový 86palcový 8K QNED televizor LG bude k vidění ve virtuálním stánku LG během veletrhu CES 2021 od 11. ledna.