Letecká společnost Air Arabia zahájila novou linku. Ze Šardžá bude létat do Prahy

Letecká společnost Air Arabia zahájila novou linku. Ze Šardžá bude létat do Prahy

14. 12. 2018 Vyp Od Redakce

Společnost Air Arabia, která je prvním a zároveň největším nízkonákladovým leteckým dopravcem na Blízkém východě a v severní Africe, vypravila v úterý 11. prosince 2018 svůj inaugurační let do nové destinace v Evropě. Společnost tak zahájila provoz své přímé linky ze Šardžá, což je třetí nejlidnatější město ve Spojených arabských emirátech, do Prahy, hlavního města České republiky.

Inaugurační let vzlétl z Sharjah International Airport (SHJ) po 8 hodině ráno a přistál na Letišti Václava Havla Praha v 11:24 dopoledne místního času.

Dopravce bude lety dlouhé přibližně 6 hodin 50 minut operovat pětkrát týdně, konkrétně vždy v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli. V úterý a v neděli budou lety ze Šardžá vypravovány v 7:35 ráno s příletem do Prahy v 11:20 dopoledne místního času. Zpáteční lety pak budou Prahu opouštět ve 12:00 s příletem do Šardžá ve 21:00 místního času. Ve středu, čtvrtek a sobotu budou lety ze Šardžá startovat v 15:35 s příletem do Prahy v 19:20. Zpáteční lety budou z Prahy odlétat ve 21:05 a přistávat v Šardžá druhý den ráno v 06:05 místního času.

Air Arabia aktuálně provozuje lety do celého světa na více než 150 linkách ze svých čtyř bází na Blízkém východě a v severní Africe.