Kiwi.com: Jedničkou pro valentýnský víkend je Španělsko, české cestovatele lákají levné letenky

Kiwi.com: Jedničkou pro valentýnský víkend je Španělsko, české cestovatele lákají levné letenky

11. 2. 2022 Vyp Od Pavel Srp

V porovnání s minulým rokem slibuje letošní Valentýn navzdory přetrvávajícím cestovním omezením pozitivnější vyhlídky. Řada evropských destinací zůstává pro zahraniční návštěvníky otevřená, což platí také pro nadcházející víkend. Pro české cestovatele se na přední příčku v letošním roce s nejvyšším počtem rezervací probojovalo Španělsko, v top pětce se dále umístily Itálie, Ukrajina, Francie, Portugalsko a Velká Británie.

Rezervace Čechů se v porovnání s minulým rokem pro stejné období valentýnského víkendu více než ztrojnásobily, mezi nejoblíbenější linky aktuálně patří lety z Prahy do Říma, Barcelony, Malagy,  Paříže a Tenerife, kde cestovatelé v průměru stráví 3,5 dne.

Partner – nejlepší parťák na cesty

Češi v průběhu celého roku nejraději sdílejí své cestovatelské zážitky právě se svou drahou polovičkou, uvedlo to více než 70 % z nich v nejnovějším průzkumu Kiwi.com. Tento trend převládá především u českých cestovatelů starších třiceti let. Ti také často berou na cesty také své děti, mladší cestovatelé naopak kromě svých partnerů vyrážejí na dovolené především se svými přáteli.

Přečtěte si také:  Chcete se dostat rychle do formy? Vyzkoušejte kruhový trénink, HIIT trénink nebo zajímavé kardio cvičení 12-3-30

Po Evropě za pár stovek korun

Příležitosti strávit romantický víkend v zahraniční nahrávají také aktuálně velmi nízké ceny letenek, které jsou v rámci Evropy dostupné mnohdy již za pár stovek korun. Zákazníci Kiwi.com mohou například během února vyrazit z Prahy do Říma se zpáteční letenkou za přibližně 1000 korun, na Tenerife za 1750 korun nebo do Paříže, města lásky, za 1160 korun.

Ceny letenek obecně stále zaostávají za průměrem, za který se letenky prodávaly před vypuknutím pandemie a zlevňovaly také v průběhu posledních dvou let. Například na období valentýnského víkendu jsou aktuálně levnější v průměru o čtvrtinu v porovnání s cenami za rok 2021 pro stejné období.