Kam vyrazíte letos na dovolenou? Co třeba do Dominikánské republiky?

Kam vyrazíte letos na dovolenou? Co třeba do Dominikánské republiky?

8. 2. 2019 Vyp Od Redakce

První příčku v žebříčku oblíbenosti mezi karibskými destinacemi obsadila vloni Dominikánská republika. V roce 2018 do země zavítalo na 6,5 milionu návštěvníků, což představuje meziroční nárůst o 6,2 procenta. Turisté přitom stále častěji cestují za zážitky a vyhledávají místa mimo notoricky známá letoviska. Pokračování tohoto trendu se očekává i letos.

„Za oblíbeností Dominikánské republiky stojí celoročně příjemné klima a široká nabídka co se týká aktivního vyžití,“ uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky se sídlem v Praze a zároveň dodává: „V poslední době vyhledávají návštěvníci stále více netradiční destinace a zážitky, ať už se jedná o výlety za pozorováním velryb, karnevaly nebo cesty za ochutnávkami typických místních produktů jako je rum, káva, kakao a doutníky.“

Velryby

Nacházíme se v jednom z nejkrásnějších období pro návštěvu Dominikánské republiky. V období, kdy můžeme pozorovat velryby! Každý rok od ledna do března připlouvá do teplých vod zátoky Samaná 1500 až 2000 velryb hrbatých, aby zde vyvedly své mladé. Chtěli byste zažít tento impozantní přírodní fenomén na vlastní kůži? #GoDominicanRepublic #Dominikanskarepublika #Tosemilibi #GoDomRep #Samana #priroda #more #plaze #raj #dobrodruzstvi #velryby

Zveřejnil(a) Dominikánská republika dne Čtvrtek 31. ledna 2019

Pokud hledáte inspiraci, kam se vydat letos na dovolenou, přinášíme vám několik tipů.

Pro sportovní nadšence

Dominikánská republika nabízí výborné podmínky jak pro pěší turistiku, horskou cyklistiku či golf, tak pro vodní sporty od surfování přes kiteboarding, rafting, slaňování vodopádů až po potápění. V Dominikánské republice se navíc můžete setkat tváří v tvář s exotickými druhy zvířat, mezi které patří např. krokodýli američtí, papoušci druhu amazona ventralis, kapustňáci nebo keporkaci – ti připlouvají k dominikánským břehům každý rok v zimě na námluvy. Právě o tyto zážitky je v Dominikánské republice podle portálu TripAdvisor velký zájem.

Přečtěte si také:  Invia hlásí extrémní zájem turistů o letní dovolenou

Pro milovníky klidu

Podle údajů z roku 2017 společnosti Global Wellness Institute podnikli turisté celkem 830 milionů wellness cest, přičemž toto číslo kontinuálně rostlo i v loňském roce. Butikové hotely a all-inclusive resorty nabízejí svým klientům workshopy zaměřené na meditaci a pro nalezení vnitřního klidu a harmonie se sebou samými. K regeneraci těla i duše může pomoci např. jóga na břehu šumícího moře, spa uprostřed řeky v tropickém pralese nebo meditace v hotelu v korunách stromů. Meditační centra a wellness studia pak poskytují specializované lekce jako je např. capoeira či terapie uměním. Očistit se od negativní energie pomůže také strava z organicky pěstovaného ovoce a zeleniny.

Kde byste teď nejradši byli? (Foto: Carol_ananas)#GoDominicanRepublic #Dominikanskarepublika #Tosemilibi #GoDomRep #Karibik #priroda #more #plaze #raj #dobrodruzstvi #Bayahibe

Zveřejnil(a) Dominikánská republika dne Sobota 2. února 2019

Pro gurmány

Podle informací portálu TripAdvisor byl v Dominikánské republice v roce 2018 zaznamenán zvýšený zájem o kurzy vaření (61% nárůst). Zejména hlavní město Santo Domingo je gastronomií vyhlášené po celém Karibiku. Pokud se sem vydáte, určitě byste měli absolvovat některou z kulinářských exkurzí, kde vás zasvětí do tajů přípravy lahodných pokrmů od tradičních tostones (smažené banány) přes mofongo (banánová kaše s česnekem a vepřovým masem či krevetami) po mezinárodní jídla obohacená o dominikánské vlivy. Do pěstování a výroby kakaa (čokolády), kávy a třtinového rumu vás ochotně zasvětí lokální producenti v úrodné oblasti Cibao ve vnitrozemí ostrova.

Pro fotografy

Více než 83 000 fotek. Tímto počtem se pláž Bávaro v Punta Caně stala v celosvětovém srovnání „nejvíce fotografovanou pláží Instagramu roku 2018.“ A je k tomu pádný důvod. Jedná se o 50 km dlouhou pláž lemovanou luxusními resorty, restauracemi a obchody se suvenýry. Pod vodní hladinou se navíc ukrývají korálové útesy.

Přečtěte si také:  Už 30 let Češi svobodně cestují. Z paštikářů pod stanem jsou dnes vážení hosté čtyřhvězdičkových hotelů

Pokud raději upřednostňujete méně turistická místa, vydejte se do oblasti Miches z jižní strany Samanského zálivu. Nezapomenutelný zážitek vám rozhodně přinese návštěva vodopádu Salto de la Jalda, jednoho z nejvyšších v Karibiku, či výlet na horu Montaña Redonda, na jejímž vrcholu se nachází houpačka. Okolní laguny a kopce budete mít odtud jako na dlani.

Pro dobrodruhy

Zatímco většina návštěvníků Dominikánské republiky míří na pláže v Punta Caně, jen málokdo zavítá do oblasti Montecristi na severozápadní pobřeží. Při procházce zdejší krajinou budete postupně míjet rýžové plantáže, banánovníky a kaktusy Saguaro až dorazíte k vápencovým útesům a hustým mangrovovým porostům vytvářejícím tunely, které vedou do průzračných lagun. Dalším místem, které si zaslouží pozornost, je panenská Bahía de las Águilas – jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku, jež je součástí národního parku Jaragua v regionu Pedernales. Dostat se sem dá jedině autem s pohonem na čtyři kola, nebo vodním taxi z Cabo Rojo. Určitě si s sebou nezapomeňte vzít dostatek pitné vody a krém s vysokým UV faktorem chránícím před slunečními paprsky.