subaru levorg pavel srp nurburgring

Jedno kolo na nejtěžším okruhu na světě, projeďte se s námi v Subaru po Nürburgringu

30. 10. 2018 Vyp Od Pavel Srp

Německý závodní okruh Nürburgring je jedním z vůbec nejznámějších okruhů na světě. A není to jen tak pro nic za nic, je to zejména pro jeho délku a náročnost. Pojďte se po něm ve videu projet.

Severní Smyčka Nürburgringu, zvaná jako Nordschleife, je starý závodní okruh, který byl vystavěn už v roce v roce 1927. Jeho původní trať vedla mezi městy Adenau, Nürburg a Müllenbach a jde vlastně o tu část okruhu, po které se dnes může svézt každý v rámci „turistických jízd“, ze kterých pochází i přiložené video. Tato část okruhu měří necelých 23 km a má oficiálně 73 zatáček. Závodní okruh v této podobě byl však zrušen po tragické nehodě Nikiho Laudy v rámci Grand Prix Německa v roce 1976.

Přečtěte si také:  6:35,183 min: Mercedes-AMG ONE je novou jedničkou na Severní smyčce Nürburgringu

Dnešní závody se jezdí po „novém Nürburgringu“, což je v 80. letech nově vybudovaný okruh s délkou 4,5 až 5,1 kilometru (podle rozvržení), který slouží dodnes pro závody, včetně královny motorsportu Formule 1.

Video ukáže okruh projetý v Subaru Levorg STI Edition s paketem doplňků STI. Za volantem sedí motoristický novinář Hugo Kottás. Subaru Levorg, kterým jede, má pár úprav designu a na podvozku, z hlediska pohonného ústrojí je ale naprosto sériový. Pod přední kapotou je tedy přeplňovaný čtyřválec 1,6 litru s výkonem 125 kW/170 koní a s 250 Nm točivého momentu. Motor pohání přes bezestupňovou převodovku Lineartronic všechna čtyři kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 8,9 sekundy a maximální rychlost činí 210 km/h.