Jak vypadá peněženka dokonalého gentlemana a co v ní nosí?

Jak vypadá peněženka dokonalého gentlemana a co v ní nosí?

29. 4. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Přiznejte se – co v peněžence běžně nosíte vy? Je naditá mincemi, slevovými kartami všeho druhu a navrch z ní čouhá štos starých účtenek? Něco s tím udělejte, protože jedním z hlavních znaků dokonalého muže je ordnung. A když už budete v ráži (a poblíž odpadkového koše), zamyslete se nad tím, jestli vás stávající peněženka skutečně reprezentuje, nebo spíše uvádí do rozpaků. Pokud jmění nosíte v patnáct let staré reklamní šrajtofli na suchý zip, navíc s logem firmy, která už dávno neexistuje, bez váhání ji pošlete k šípku. Podobný módní přešlap by nezmírnila ani rulička pětitisícovek!

Jestli vás s peněženkou na „sucháč“ svazují nostalgické vzpomínky, noste ji s sebou třeba při cyklotúrách po horách. Pro běžný den si pořiďte kousek, který vás bude reprezentovat a nikoliv uvádět do rozpaků. Jasnou volbou je stylová pánská kožená peněženka – samozřejmě ručně šitá a od renomovaného výrobce.

mangazine.cz_spongr_cz_01

Sázka na kvalitní přírodní materiál není náhodná, peněženka musí snést nevybíravé zacházení a vypadat k světu navzdory častému používání. Zaměřte se především na zpracování přihrádek na karty a nezbytné doklady, mají totiž tendenci se vytrhávat (řeč je o levnějších kusech). Zároveň si předem zkontrolujte, jestli se do prostoru pro bankovky bez problémů vejdou i rozměrnější bankovky. A na mince si pořiďte speciální pouzdro – mincovník.

mangazine.cz_spongr_cz_02

Máte snad pocit, že neexistuje peněženka, do níž by se vešly všechny vaše důležité věci? Pusťte se do inventury a vyřaďte z ní vše, bez čeho se docela dobře obejdete. Opravdu používáte všechny věrnostní karty? Nechte si u sebe pár skutečně potřebných a zbytek noste v dokladovce, kterou s sebou vezmete jen na nákupy. A nezapomeňte, že žijeme v době chytrých telefonů – mnoho prodejců dnes nabízí virtuální slevové karty, které si uložíte do speciální aplikace (např. oblíbená Stocard).

Nechcete-li peněženku nosit po kapsách, vyřešte to pomocí elegantní pánské kožené tašky přes rameno. Předejdete tím společenskému faux-pas v podobě nevzhledné boule na kalhotách a po čase i prodřeným kapsám.