Jak vybrat vybavení na golf? Potřebujete boty, hole a míčky

Jak vybrat vybavení na golf? Potřebujete boty, hole a míčky

19. 3. 2020 Vyp Od Komerční sdělení

Golf je velice oblíbený venkovní sport, jehož kořeny jsou zapuštěné ve Skotsku. Právě na Britských ostrovech se hraje golf po staletí, postupně se rozšířil nejen do dalších evropských zemí, ale do celého světa. Dokonce byl golf zařazen mezi olympijské sporty. Pokud ho chcete hrát i vy, neobejdete se bez vhodného vybavení. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství golfových holí, míčků, ale i oblečení. Jak tedy při výběru postupovat? A na co si dát pozor?

Nic se nemá přehánět. Drahé vybavení vám nezaručí, že se stanete perfektním hráčem golfu, který trefí všechny jamky napoprvé. Vybírejte si golfové hole a další nástroje tak, aby pro vás byly komfortní i praktické.

Golfové hole jsou základ

Patříte mezi začátečníky a sháníte golfové hole? V takovém případě sáhněte po variantách s nízkým těžištěm a větší hlavou, protože snadněji zasáhnete míček. Určitě se zpočátku nevyplatí investovat velké peníze do holí, protože je má váš kamarád, jenž hraje golf několik let. Zvolte takové golfové hole, které budou vyhovovat vám. Pamatujte totiž na to, že hole odehrají pouze to, co umíte vy.

I golfové míčky existují v několika alternativách, ovšem zpočátku si vystačíte s levnějšími produkty. Jakmile se do hry dostanete, naučíte se základy techniky, můžete testovat i různé míčky.

Co si vzít při golfu na sebe?

Zřejmě jste si už všimli, že hráči golfu nosí i specifické oblečení. Sice není vyžadováno, abyste měli na nohou speciální golfovou obuv, nicméně zapomeňte na vysoké podpatky a běžecké boty. Pokud nemáte přímo speciální golfové boty, vystačíte si s teniskami s lehkou gumovou podrážkou. Později ale do golfové obuvi investujte, neboť je vyrobena tak, aby se vám v nich po golfovém hřišti chodilo pohodlně, a přitom jste ho neničili.

Foto: pexels.com