Infinix přináší novou ultra rychlou nabíjecí technologii Thunder Charge

Infinix přináší novou ultra rychlou nabíjecí technologii Thunder Charge

5. 7. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Společnost Infinix představila mimořádně rychlou 180W nabíjecí technologii Thunder Charge. Poprvé si ji vyzkoušíme u vybraných vlajkových telefonů Infinix, jež budou představeny v druhé polovině roku. Nová průlomová technologie umožní uživatelům dosáhnout 1-50% nabití 4500mAh baterie za pouhé čtyři minuty[1] a nabídne tak rychlejší a zároveň bezpečnější pokročilé nabíjení chytrých zařízení.

„Po loňském uvedení koncepčního telefonu Infinix se 160W rychlonabíjením představuje Infinix 180W Thunder Charge další průlom v oboru, který veřejnosti přináší technologii ultrarychlého nabíjení. Cílem společnosti Infinix je neustále zlepšovat efektivitu svých zařízení prostřednictvím úprav a inovací technologie rychlého nabíjení, se kterou si budou moci uživatelé z celého světa jako první vychutnat skutečně produktivní a zároveň komfortní digitální život,“ říká senior produktový ředitel společnosti Infinix Manfred Hong.

Špičková 180W technologie nabíjení

Ultrarychlé nabíjení je dnes dostupnější, než kdykoli dříve a s příchodem bezpečnějších metod nabíjení při vyšším napětí se tato technologie stává stále oblíbenější také v zařízeních střední třídy.

Přečtěte si také:  Elektronické doklady mají podporu Senátu ČR. Už jen podpis prezidenta a lidé budou moci stahovat občanku do mobilu

Běžné smartphony s funkcí rychlého nabíjení obvykle používají baterie s rychlostí nabíjení 1 až 3C, zatímco 180W technologie Thunder Charge používá baterie s rychlostí 8C a účinně tak snižuje riziko přehřátí baterie v důsledku rychlého nabíjení. Společnost Infinix vyvinula nový bateriový článek ve spolupráci s předními světovými výrobci baterií a dosáhla u něj rychlosti nabíjení 8C, což je v současné době maximální rychlost nabíjení lithiové baterie v oboru. Článek 8C má oproti běžným strukturám baterie s jedním elektrodovým vývodem výrazně nižší vnitřní odpor – jeho víceelektrodový vývod snižuje vnitřní odpor o více než 50 %[2] a produkuje tak méně tepla. 180W technologie Thunder Charge navíc používá dva akumulátory s výkonem 8C v sérii. Nabíjecí výkon každého akumulátoru je tak během nabíjení pouze 90 W, což dále snižuje jejich zahřívání a zvyšuje životnost.

Světoznámá značka smartphonů Infinix míří do Česka a Polska

Další výhodou Thunder Charge je technologie automatického obousměrného napájení, která ve srovnání s tradičně konstruovanými telefony se dvěma bateriemi prodlužuje životnost baterie telefonu o dvě procenta[3]. Technologie automatického obousměrného napájení snižuje plochu napájecího obvodu o 60 %, zvyšuje přesnost uspořádání obvodů a šetří místo. Technologie nabíjení pracuje s využitím dynamické distribuce. Tři paralelní nabíječky společně vytváří dosud nejvyšší napájecí konverzi použitou v zařízeních Infinix a dosahují 99 %[4] účinnosti konverze při nabíjení, čímž brání přetížení a přehřátí. Tato technologie je skutečným vrcholem vývoje nabíjecí technologie Infinix.

Bezpečnější nabíjení

V duchu bezpečnosti jako hlavní priority vybavila společnost Infinix napájecí technologii 180W Thunder Charge celkem 111 softwarovými a hardwarovými bezpečnostními mechanismy, které chrání smartphony, nabíječky a nabíjecí kabely. Bezpečnostní ochrana se spouští při abnormálních scénářích, jako je např. vysoká teplota, zvýšené napětí, elektromagnetické rušení a další a chrání tak operační systém smartphonu.

Přečtěte si také:  Čtyři z pěti nových kávovarů jsou automatické. Lákají na levnější provoz

Technologie Thunder Charge dále využívá 20 teplotních čidel, která jsou rozmístěna ve vstupech USB, nabíjecích čipech, na baterii a dalších místech uvnitř zařízení. Nabíjení je monitorováno v reálném čase prostřednictvím inteligentního algoritmu řízení teploty, který sleduje veškeré jeho parametry. Teplota smartphonu je během nabíjení udržována pod 43 ℃[5], což zajišťuje bezpečné a rychlé nabíjení bez nadměrného zahřívání, způsobujícího degradaci baterie.

180W nabíjecí kabel Thunder Charge má zabudovaný speciální šifrovací čip Infinix, který umožňuje 180W přenos energie pro ultra rychlé nabíjení. Technologie Thunder Charge navíc dokáže inteligentně rozpoznat kapacitu přenosu energie kabelu a přizpůsobit se jí. Pokud je k zařízení připojen jiný kabel, který speciální šifrovací čip Infinix nepoužívá, zařízení jej identifikuje a omezí výkon na 60 W/100 W pro bezpečné nabíjení.

Výkonný, kompatibilní, přenosný

180W nabíjecí technologie Thunder Charge od společnosti Infinix patří k zatím nejpokročilejším řešením společnosti Infinix a představuje další krok v technologickém průlomu pro smartphony střední cenové kategorie. Thunder Charge, která nabízí zcela novou úroveň rychlosti nabíjení při zachování nižších teplot a bezpečnějších protokolů, přináší uživatelům telefonů Infinix skutečně bleskurychlé a přitom inteligentní způsoby napájení.

Díky využití nového polovodičového materiálu GaN odolává 180W Thunder Charge různým prostředím, včetně teplot nad 40 °C. Nabíjecí adaptér je navíc kompatibilní s několika protokoly rychlého nabíjení a dokáže zajistit až 100W rychlé nabíjení pro většinu elektronických zařízení na trhu včetně mobilních telefonů, tabletů a notebooků. Uživatelům tak poskytuje možnost využívat jeden nabíjecí kabel pro všechna zařízení a tím i maximální flexibilitu. K nabíjení telefonů Infinix lze navíc používat i kabely od jiných výrobců s výkonem až 100 W.

Přečtěte si také:  Chytrý telefon jako dárek k Vánocům? Pro Čechy oblíbená volba. Nezapomínají ani na dárky pro sebe

Technologie 180W Thunder Charge nabízí dva oddělené režimy nabíjení: Furious Mode a Standard Mode. Režim Furious spouští superrychlé 180W nabíjení a lze jej aktivovat pouhým kliknutím na tlačítko.

Tímto světovým prvenstvím v aplikaci 180W technologie rychlého nabíjení a jejím zpřístupnění i pro sériově vyráběné chytré telefony dokazuje společnost Infinix svou silnou technickou úroveň a inovativního ducha. Představení nové technologie široké veřejnosti za dostupnou cenu odráží jednu ze základních hodnot společnosti Infinix – snahu demokratizovat špičkové technologie a zpřístupnit je všem, kteří o ně mají zájem. Nové produkty s technologií 180W Thunder Charge budou k dispozici v druhé polovině letošního roku – sledujte nás!