Hisense představuje laserový televizor s úhlopříčkou více než 2,5 metru

Hisense představuje laserový televizor s úhlopříčkou více než 2,5 metru

13. 11. 2020 Vyp Od Pavel Srp

Nová laserová TV Hisense 100 L5F s úhlopříčkou přes dva a půl metru (100 palců) využívá futuristickou projekční technologii s unikátním laserovým svícením i řadu pokročilých řešení. Nabízí nejen dokonalý obraz ve vysokém 4K Ultra HD rozlišení s realistickým vykreslením pestré palety barev, ale i prostorové ozvučení Dolby Atmos, takže snadno zapomenete, že nejste v kině. Dokonalé iluzi podlehnete i tehdy, když budete díky chytrým funkcím a rychlému operačnímu systému VIDAA U4 sledovat sportovní přenosy nebo třeba hrát streamované konkurenční hry – pohyb bude tak rychlý a plynulý, jako byste byli na stadionu nebo v akci. V porovnání s podobně velkými televizory s LCD obrazovou technologií je šetrnější ke zraku, úspornější a podstatně lehčí, a proto je jeho instalace snadná.

Ultra velká obrazovka

Jak velká je opravdu velká obrazovka? Jako postel na délku? Přidejte ještě osminu. Nová laserová TV Hisense 100 L5F má délku solidních 224 cm a úhlopříčku 254 cm, tedy 100 palců. Tak velká obrazovka už je zárukou nadmíru intenzivních zážitků, ať už dáváte přednost filmům, hrám, sportovním přenosům, naučným či uměleckým žánrům. Nebo vlastnímu i sdílenému obsahu v 4K UHD kvalitě, ke kterému budete přistupovat přes UHD Blu-Ray, počítač, mobil nebo širokopásmový internet. Dovede samozřejmě přijímat i běžné TV vysílání v novém standardu DVB-T2.

Jak laserová TV vypadá?

Laserový televizor představuje kombinaci projekčního systému s velmi krátkou vzdáleností a klasického „televizního“ základu, včetně tunerů, konektorů a systému reproduktorů. Skládá z televizní konzole, tedy projekční televizní části a antireflexní projekční desky v pevném rámu. Na rozdíl od klasického projektoru může být umístěn velmi blízko – 19 cm u stěny, na kterou je obraz promítán. Televizor navíc nezáří do očí, a je proto šetrnější ke zraku i při sledování z doporučené vzdálenosti 4 m, oproti 9 m u konvenční TV obdobné velikosti. Zážitek ze sledování je tak mnohem silnější.

Přečtěte si také:  Samsung přináší nejnovější funkce z řad Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Tab S9 a Watch6 na předchozí zařízení

Dokonalý obraz

„Nová TV 100 L5F využívá moderní projekční technologii DLP od společnosti Texas Instruments, která je navíc podpořena systémem X-Fusion™ Laser Light Source s úzkým světelným paprskem. Světelná vlna je proto čistá; přenos světla nemá problémy s rozptylem jako obyčejný projektor. Výsledkem je pestrá paleta věrně zobrazených, čistých a sytých barev. Díky tomu se při sledování filmů, sportu i jakéhokoliv jiného vizuálního obsahu dočkáte skutečně nadstandardní obrazové kvality v 4K Ultra HD kvalitě s více než 8 mil. pixelů, a to nejen večer, ale i ve dne bez zatažených závěsů,“ říká Matej Hušták, marketingový manažer Hisense pro ČR a SR, a doplňuje: „Hisense vidí v laserové projekční technologii budoucnost, pokud jde o kategorii větších televizorů s obrazovkou nad 65 palců. Pro lidské oko totiž představuje tato technologie přirozenější způsob zobrazování; sledování je tak pohodlnější a neunavuje. Proti stejně velkým LCD televizorům má ale laserová TV navíc i poloviční spotřebu elektrické energie. A je podstatně lehčí, a proto je její instalace rychlá a jednoduchá – na rozdíl od ultra velkých LCD televizorů se vše obejde bez stavebních úprav.“

Zvuk, který vás pohltí

Televizor Hisense 100L5F vyniká i špičkovým zvukem. V útrobách televizní konzole se totiž skrývají stereo reproduktory o výkonu 30 W. Ty navíc využívají pokročilou audio technologii Dolby Atmos, která je zárukou bohatého, čistého a velmi detailního ozvučení jako v kině. Samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení soundbaru přes Bluetooth.

Přečtěte si také:  Nová bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Prodigy 4 se představují

Plynulý obraz i v nejdynamičtějších okamžicích

Díky technologii MEMC se při sledování filmů, seriálů i sportovních klání dočkáte dokonale plynulých pohybů. A to i při těch nejrychlejších scénách nebo sportovních výkonech. S dobou odezvy procesoru na mikrosekundě je totiž pohyb v porovnání s technologií OLED 10x plynulejší.


Hisense 100L5F lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Svět zábavy na dosah

V chytré televizi Hisense 100L5F je nainstalován intuitivní a rychlý operační systém VIDAA U4, který vám nabízí spoustu možností zábavy. A to bez ohledu na to, jestli sledujete TV vysílání, anebo obsah z UHD Blu-Ray nosičů, z mobilu, počítače nebo internetu. K dispozici je velké množství předinstalovaných aplikací (Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV…), včetně českých (TV Seznam, VOYO, Lepší TV, Sledování TV…). Bez ohledu na to, zda jste filmový, hudební, nebo sportovní fanoušek, tak máte na dosah nekonečný svět zábavy, zážitků i poznání. TV se prodává za 159 990 Kč.