harley-davidson-2019

Harley-Davidson pro rok 2019: Nový power-cruiser, inovované modely i zbrusu nový systém infotainmentu

31. 8. 2018 Vyp Od Redakce

Smělý power-cruiser, inovované modely Touring, Trike a CVO a úplně nový systém infotainmentu, to jsou nejnovější trumfy v nabídce Harley-Davidson pro příští rok. Neskrývaný výkon zcela nového modelu Harley-Davidson FXDR 114 pro rok 2019 udává tón pro všechny motocykly, příslušenství a výbavu Harley-Davidson 2019. To znamená nespoutaný styl, strhující výkon a moderní technologie.

Necelý měsíc poté, co společnost Harley-Davidson oznámila plánované modely a expanzi do nových kategorií spolu se závazkem pokračovat ve výrobě a rozvoji velkých motocyklů řady Touring a Cruiser, představuje značka nové produkty, které osloví další zákazníky po celém světě.

„Ve všech produktech, které nabízíme pro sezónu 2019, se projevuje nový směr vývoje Harley-Davidson. Inovace v oblasti designu, technologií a výkonu budou inspirovat příznivce značky Harley-Davidson i nové generace jezdců, kteří s námi budou sdílet pocit svobody při jízdě v jedné stopě,“ říká Heather Malenshek, šéfka pro marketing Harley-Davidson.

2019 FXDR 114

Model FXDR 114 je nesmlouvavý power-cruiser, který do nabídky Harley-Davidson přináší svěží vítr plný síly a výkonu. FXDR 114 kombinuje razantní zátah motoru Milwaukee-Eight 1870 ccm s velkorysým využitím lehkých hliníkových a kompozitových prvků, včetně nové hliníkové kyvné vidlice, hliníkového pomocného rámu, odlehčených kol a blatníků, které zvýrazňují obratné ovládání a vysoký výkon.

Model FXDR 114 je vybaven tím nejvýkonnějším motorem, jaký je používán v rámech Softail, Milwaukee-Eight V-Twin 1870 ccm, vyladěným na točivý moment 161 Nm při 3500 ot/min (model pro USA). Pevný rám a podvozek Softail se špičkovým odpružením odmění jezdce výbornou ovladatelností při jízdě po zatáčkovitých silnicích i při proplétání hustým městským provozem. Model FXDR 114 dovoluje větší úhly náklonu v zatáčkách než kterýkoli jiný model Softail.

Design modelu FXDR 114 potvrzuje důraz na sílu a výkon díky inspiraci u závodních dragsterových speciálů – od zaobleného štítku až po useknutou zadní část a jednomístné sedlo. Zadní blatník je tvarovaný tak, aby objímal masivní zadní pneumatiku 240 mm a pohyboval se společně s kolem v celém rozsahu zdvihu odpružení, takže je za jízdy téměř neviditelný.

Přečtěte si také:  ​Moto sezóna startuje, jste na ni připraveni?

FDXR114_1.jpg

MODELY TOURING A TRIKE 2019

Harley-Davidson pokračuje ve vývoji modelů Touring a Trike s novými technologiemi umožňujícími posílení výkonu, funkce i stylu.

Nový systém infotainmentu

Nový systém Boom! Box GTS pro vybrané motocykly řady Harley-Davidson Touring a Trike nabízí moderní vzhled a ovládání po vzoru nejnovějších tabletů a mobilních telefonů, výjimečnou odolnost a speciální funkce jen pro motocykly. K tomu kompatibilitu se standardem Apple CarPlay (při použití mikrofonu ve volitelných headsetech Harley-Davidson Genuine Motor Accessories) a hlasové ovládání.

Sofistikovaná elektronika pro modely Trike

Nový elektronický brzdový systém Reflex Linked Brake pro tříkolové modely Harley-Davidson 2019 Tri-Glide Ultra a Freewheeler zahrnuje systém ABS (Antilock Braking System), systém kontroly trakce TCS (Traction Control System), systém řízení prokluzu DSCS (Drag-Torque Slip Control System) a propojené brzdy vepředu a vzadu. Tyto funkce společně zvyšují bezpečí a jistotu při řízení.

Úplně nová technologie odpružení Harley-Davidson Touring 2019 poskytuje modelům Harley-Davidson Tri-Glide Ultra a Freewheeler větší pohodlí za jízdy a snadné nastavení předpětí odpružení.

Pohonné jednotky Milwaukee-Eight 1870 ccm

Vybrané modely Harley-Davidson 2019 Touring a Trike dostanou motory Milwaukee-Eight 114. Motor Milwaukee-Eight 114 se zdvihovým objemem 1870 ccm je největším agregátem, jaký společnost Harley-Davidson nabízí u standardních továrních modelů. Vyznačuje se razantním zrychlením a dostatkem výkonu pro bezpečné předjíždění.

LIMITOVANÉ EDICE CVO 2019

Tři limitované edice Harley-Davidson Custom Vehicle Operations (CVO) 2019 se vyznačují strhujícími barvami, pokročilými technologiemi, špičkovými komponentami a důrazem na detaily. Modely CVO exkluzivně využívají velký motor Milwaukee-Eight 117 a standardně jsou osazeny novým systémem infotainmentu Boom! Box GTS.

2019 CVO Limited

Pro jezdce, který vyžaduje naprosté maximum – luxus, výkon, funkce a styl. Model CVO Limited nabízí ultimátní komfort a luxus pro dlouhé výlety.

Přečtěte si také:  ​Moto sezóna startuje, jste na ni připraveni?

2019 CVO Street Glide

Ostře řezaný bagger s výkonem hot-rodu a ohromujícím špičkovým audiosystémem.

2019 CVO Road Glide

Výrazný a výhružný design v kombinaci se špičkovým pohodlím ve výkonném stroji připraveném pro dlouhé cesty a pozdní návraty.

PŘÍSLUŠENSTVÍ GENUINE MOTOR ACCESSORIES 2019

Příslušenství Harley-Davidson Genuine Motor Accessories je navrhováno společně s konstrukcí nových motocyklů, aby všechny možnosti úprav podle vlastního vkusu dokonale pasovaly a byly otestovány podle standardů OEM. Autorizovaní dealeři Harley-Davidson jsou specialisty v oblasti customizace, kteří mají potřebné znalosti i výbavu pro pomoc s výběrem a montáží doplňků Harley-Davidson Genuine Motor Parts & Accessories.

Hlavní body pro 2019 zahrnují:

  • Nový 7palcový světlomet Daymaker Adaptive LED používá patentované snímače a elektroniku integrovanou do světlometu ke zjištění úhlu náklonu motocyklu a automatickému nasměrování dodatečného osvětlení do zatáček a míst, která by jinak zůstala při použití tradičních LED světlometů neosvětlená.
  • Nová kolekce Dominion nabízí jedinečnou příležitost, jak personalizovat jednotlivé prvky příslušenství pro téměř nekonečné možnosti customizace. Tato kolekce je nabízena v černé eloxované a bronzové matné základní barvě a využívá vyměnitelné prvky v kartáčované černé, bronzové a eloxované oranžové barvě nebo s povrchovým zpracováním z broušeného hliníku, které lze použít do jakékoli kombinace. Tato špičková kolekce příslušenství klade důraz na odvážný a razantní jízdní styl.
  • Výkonnostní doplňky Screamin‘ Eagle jsou navrženy tak, aby umožňovaly konkrétní navýšení točivého momentu a výkonu bez zdlouhavého zkušení různých kombinací, které obvykle doprovází úpravy motoru. Nová 4,5palcová koncovka výfuku Screamin’ Eagle pro model Harley-Davidson Sport Glide podporuje úpravy Screamin’ Eagle Stage I až IV. Nový kryt ventilů Screamin’ Eagle pro motor Milwaukee-Eight nechává nahlédnout „co je uvnitř…“ a je ozdoben luxusním kovovým emblémem s vyznačením zdvihového objemu 107, 114 nebo 117 a úrovní úprav Stage.

NOVÁ KOLEKCE FXRG

Jezdi kdykoli a kdekoli chceš. Nová kolekce FXRG byla vytvořena pro náročné jezdce, kteří vyžadují výbavu s vyzkoušenou funkčností a designem pro kompletní pohodlí a všestranné vlastnosti pro jízdu za každých podmínek.

Přečtěte si také:  ​Moto sezóna startuje, jste na ni připraveni?

FXRG for Touring

Inovativní technologie a materiály včetně podšívek Coolcore a pružné části z materiálu Cordura® poskytují větší pohodlí. Nové pánské a dámské bundy FXRG Triple Vent System Waterproof (kožené i textilní) díky nim umožňují celoroční využití a jízdu za každých podmínek. Tyto bundy lze kombinovat s nepromokavými kalhotami FXRG. Protože jezdci na motocyklech Touring potřebují možnost oblékat nebo svlékat další vrstvy podle okolních podmínek, nová kolekce FXRG obsahuje kromě základní vrstvy ještě zateplenou střední vrstvu, navrženou speciálně pro použití na motocyklu.

FXRG for Urban

Výbava pro jízdu ve městě musí zajišťovat dobrou ochranu, pohodlí a mobilitu. Nová bunda FXRG Gratify Slim Fit Leather Jacket a FXRG Slim Fit Riding Jackets kombinují moderní styl s funkčními prvky a pohodlným střihem, včetně vnitřní vrstvy Coolcore, strečových materiálů pro větší pohodlí, odlehčených chráničů s CE certifikací a speciálních perforací pro odvod tepla. Jezdci mohou tyto bundy kombinovat s novými zesílenými jeansy FXRG Armalith Denim s ochranou proti prodření.

Kompletní kolekce FXRG Collection zahrnuje také tři helmy FXRG a nepromokavé rukavice FXRG Dual Chamber Gauntlet.