
Chytré hodinky nejsou jen praktické, ale také módní
19. 9. 2022Není sice pravda, že by o tradiční hodinky nebyl žádný zájem, nicméně mnohem větší poptávka je dnes spíše po chytrých verzích. Ty jsou totiž v celé řadě ohledů daleko lepší. Se správně zvoleným řemínkem se navíc mohou rovnat i po vizuální stránce.
Hlavní výhody chytrých hodinek
Chytré hodinky jsou už nějaký ten pátek víceméně sofistikované počítače, které toho umí daleko více než jen ukazovat časomíru. Jednou z nejpopulárnějších funkcí je krokoměr. S jeho pomocí lze sledovat počet kroků za den. Zdá se to jako maličkost, ovšem není. Existuje určitý počet kroků, které je potřeba udělat, aby si člověk udržel alespoň nějakou kondici, aniž by musel sportovat.
Ovšem i milovníci aktivního pohybu mají chytré hodinky ve veliké oblibě. Umí totiž krom jiného také měřit tepovou frekvenci. Bez té by nebylo snadné určit, jestli je člověk v aerobní či anaerobní zóně.
V aerobní zóně, která se pohybuje zhruba na hodnotách 110–145 tepů za vteřinu, se nejlépe likvidují tukové zásoby. Proto jí chtějí dosáhnout hlavně lidé toužící po zhubnutí. Nad 145 tepů za vteřinu se pak sportovec dostává do anaerobní zóny, ve které se spíše zlepšuje celková kondice organismu.
Mají styl
I moderní přístroje dokáží mít krásný design a většina chytrých hodinek toto splňuje. Nicméně důležité není pouze tělo časomíry, ale také řemínek. Ten je možná ještě zásadnější, jelikož zabírá na ruce větší plochu a je tedy snadnější si ho všimnout.
Řemínky na chytré hodinky se vyrábějí z celé řady materiálů. Základem je silikon, ale dokoupit se dají i nylonové, potažmo kožené modely. Ty se samozřejmě odlišují i svou barvou, respektive vzory. Každý den tak člověk může dle nálady nosit na hodinkách jiný řemínek.
Pro mnohé hodinky jsou však řemínky docela drahé. Dobrým příkladem je třeba Apple Watch náramek. Ten je naštěstí možné koupit i za mnohem menší peníze, třeba v e-shopu Mujmiband.