Češi místo do hotelů míří na jachty, rezervace jachet v Česku jsou vyprodané

Češi místo do hotelů míří na jachty, rezervace jachet v Česku jsou vyprodané

8. 6. 2020 Vyp Od Redakce

Uplynulé měsíce i nejistá situace na trhu s dovolenými v zahraničí zásadně změnily uvažování Čechů o tom, jak může vypadat letošní dovolená, což dokládají data z největšího vyhledávače jachet Boataround.com, který registruje téměř 14 000 jachet v 900 lokalitách na 5 kontinentech. Na tomto vyhledávači se totiž zvýšilo během posledních měsíců vyhledávání jachet o závratných 504 % a v Česku je už téměř nemožné si do konce prázdninové sezóny rezervovat loď.

“Vyhledávání jachet se na Boataround.com za poslední tři měsíce zvýšilo meziročně o 504 %, což jsme vůbec nečekali. O 1 780 % se za poslední tři měsíce zvedlo meziroční vyhledávání jachet v Česku, což přičítáme tomu, že se lidé jistili pro případ, že by hranice zůstaly dlouhodobě zavřené,” říká Pavel Pribiš, výkonný ředitel tohoto vyhledávače a dodává: „Všechny jachty na Lipnu máme již do konce sezóny rezervované, stejně tak jachty na Orlíku, Slapech, to samé platí i pro Baťův kanál.”

Přečtěte si také:  Podzimní wellness frčí. Je libo tradiční Maďarsko, blízké Polsko nebo opomíjené Slovinsko?

Ze zahraničí hlavně Chorvatsko

Ze zahraničních lokací míří Češi podle dat z Boataround.com hlavně do Chorvatska, kde je nyní vytvořen koridor na bezpečný přesun z Čech na Jadran bez nutnosti karantény. Vyhledávání jachet v Chorvatsku vyskočilo na Boataround.com za poslední tři měsíce meziročně o 620 %. „Čeští jachtaři hledali především destinace, kam je možné bez problémů dojet autem, takže vyhledávání jachet v Chorvatsku bylo ze všech zahraničních lokací nejsilnější,“ říká Pavel Pribiš a popisuje současnou zkušenost s pronajímateli lodí v Chorvatsku: „Chorvati v současnosti rychle reagují na změny a snaží se zabezpečit snadnou dostupnost pro jejich hlavní destinace především v okolí Splitu a Zadaru.“

Premiéra luxusní jachty Lexus LY 650: Mimořádná kvalita, design a tichý chod

Za soukromím i snaha ušetřit

Na jachty samozřejmě nejčastěji jezdí lidé, kteří už s jachtami mají nějakou zkušenost, ale zvýšil se
i podíl nováčků. “Z našich rezervací je vidět, že pokud někdo vyzkouší dovolenou na jachtě, většinou už u takového trávení dovolené zůstane i v dalších letech,” vysvětluje Pavel Pribiš a pokračuje: “Jachtaři si nejčastěji chválí soukromí, možnost na chvíli u moře vypnout, ale i cenu, protože pronájem jachty v Chorvatsku vyjde například v případě osmičlenné skupiny na 500 Kč na osobu a noc s tím, že spousta skupin si na lodi i vaří. O tom, že skupina zákazníků je opravdu široká, vypovídá i to, že mezi naše zákazníky sice patří předseda estonské vlády, ale třeba i studenti z Olomouce.”

Pozor na netransparentní nabídky

Při vyhledávání a rezervaci jachet Pavel Pribiš nabádá k opatrnosti. Stejně jako u ubytování jde o obrovský trh, kde je třeba vybírat především transparentní nabídky. “Setkáváme se s tím, že u některých nabídek neodpovídá fotka jachty jejímu současnému stavu, což představuje při příjezdu na místo pro zákazníka nepříjemné překvapení. Proto u nás všechny jachty fotíme vlastními silami, aby zákazníci věděli, co si pronajímají. Vedle toho vracíme peníze v případě nespokojenosti,” uzavírá Pavel Pribiš.

Přečtěte si také:  Na lyže do Afriky? Tipy, kam za netradiční zimní lyžovačkou