casio GST-B400-FACE

Casio představí dosud nejtenčí hodinky G-STEEL

18. 3. 2021 Vyp Od Pavel Srp

Společnost Casio Computer Co., Ltd. představila 4 nové hodinky typu GST-B400, které patří do rodiny nárazuvzdorných hodinek G-SHOCK. Tyto nové hodinky vynikají nejtenčím profilem ze všech hodinek modelové řady G-STEEL, která je známá díky používání úchvatných kombinací různých materiálů.

Hodinky GST-B400 vynikají stylovým designem a jedná se o dosud nejtenčí hodinky z řady G-STEEL, které kdy byly vyrobeny. Na výšku měří pouhých 12,9 mm. Jsou osazeny novým, vylepšeným modulem, díky kterému bylo možné jejich tloušťku snížit. Společnost Casio dosáhla nových výšin jak z hlediska snížení počtu součástek, ze kterých se nový modul skládá, tak co do jejich velikosti, díky čemuž se jí podařilo vytvořit své zatím nejtenčí hodinky. Model GST-B400 má pouze dvě hodinové ručičky a běží na systému Bluetooth s extrémně nízkou spotřebou energie, díky čemuž spotřebovává o 55,7 % méně energie než jeho předchůdce. Díky nižším nárokům na energii nemusí být ciferník prostupný pro světlo a bylo možné ho vylepšit. Díky speciální povrchové úpravě ciferníku a jeho součástí tak mají hodinky nový, vylepšený vzhled s kovovou texturou.

Přečtěte si také:  Národ měkkoušů? Data ukazují, že Češi milují dostávat k Vánocům ponožky

Společnost Casio se navíc velmi snažila zajistit co nejlepší čitelnost údajů na ciferníku a na pozici devítky umístila informaci o vybraném režimu hodinek, stavu baterie a další informace.

Jak model GST-B400AD, tak model GST-B400BD mají parou ošetřenéciferníky, díky čemuž získávají jedinečnou, chromovou barvu. Na povrch číselníku je naneseno několik vrstev, které různě odráží dopadající světlo a dodávají tak hodinkám punc jedinečnosti, kterého lze dosáhnout jen při použití této speciální parní technologie. Na základě dlouhodobého testování pak byly vybrány modravé barevné tóny a nové červené odstíny.

Přečtěte si také:  Ženy si nejčastěji kupují spodní prádlo pro radost, muži až když má staré díru, odhaluje průzkum

Vlastní funkčnost hodinek je stejně skvělá jako jejich vzhled. Hodinky si po spárování se speciální aplikací pro chytré telefony umí automaticky nastavit čas a funkce Time & Place (čas a místo), navíc umožňují stisknutím jednoho tlačítka uložit do aplikace aktuální čas a místo, které se pak automaticky znovu načtou. Mezi další praktické funkce patří nastavení upozornění (Reminder), která uživatele informují o důležitých událostech nastavených v aplikaci a také špičkový dvojitý LED displej s vysokým jasem, který zajišťuje skvělou čitelnost údajů i ve tmě.