hodinky-Casio_G-SHOCK_GMW-B5000TR

Casio G-SHOCK GMW-B5000TR jsou hodinky z nové titanové slitiny značky TransTixxii

11. 3. 2021 Vyp Od Redakce

Společnost Casio Computer Co., Ltd. dnes oznámila vydání hodinek GMW-B5000TR, nového přírůstku do série nárazuvzdorných čtvercových celokovových hodinek 5000. Nový model je vyroben z nové slitiny titanu vyvinuté speciálně pro G-SHOCK.

Na výrobu vnějších součástek GMW-B5000TR bylo využito nové titanové slitiny značky TransTixxii, která se zaměřuje na práci s titanem. Casio stále pokračuje ve svých snahách o zajištění pokročilých materiálů pro hodinky G-SHOCK. Tato nová slitina titanu byla vyvinuta během šestiletého období výzkumu a vývoje ve spolupráci s Nippon Steel Corporation. Speciální slitina má zhruba dvojnásobnou tvrdost oproti čistému titanu, ale zachovává si jeho lehkost a antikorozní a hypoalergenní vlastnosti. Tato intenzivní tvrdost umožňuje zrcadlovou povrchovou úpravu srovnatelnou s kombinací nerezové oceli a titanu – v této kombinaci je však obvykle obtížné dosáhnout kýženého efektu. Výsledkem této spolupráce jsou první hodinky G-SHOCK se zrcadlovou povrchovou úpravou fazety a řemínku.

Stejné vlastnosti, které umožňují zrcadlovou povrchovou úpravu podobnou nerezové oceli také umožňují novou expresivitu, která zdůrazňuje krásu iontového pokovení. Společnost využila této pokročilé materiálové technologie k vytvoření svých prvních celokovových hodinek s vícebarevným iontovým pokovením. Pozlacené pouzdro s iontovým pokovením kontrastuje s polychromatickým iontovým pokovením jednotlivých segmentů řemínku a tlačítek v červené, světlé a tmavě šedé, zlaté a nově vyvinuté tmavě modré barvě, které tomuto modelu dodává hravost designu G-SHOCK. Vícebarevný ciferník pak přidává na celkovém dojmu z hodinek.

Přečtěte si také:  Withings ScanWatch Horizon jsou hybridní chytré hodinky. Inspiraci se berou z potápěčských hodinek

GMW-B5000TR lze spárovat s chytrým telefonem pro automatické nastavení času, zjištění světového času a mnoho dalších intuitivních funkcí. Inovativní design je doprovázen vynikající praktičností – originálním vysoce funkčním solárním napájecím systémem Casio, technologií Multiband pro příjem 6 rádiových kanálů a plně automatickým LED podsvícením.