Britská studentka zahájila kampaň „Januhairy“ proti ženskému holení

Britská studentka zahájila kampaň „Januhairy“ proti ženskému holení

5. 1. 2019 Vyp Od Redakce

Jak se mění módní trendy v oblékání, mění se i jinde. Třeba v oblasti holení. A to jak pánského, tak i dámského. Zatímco ještě před několika málo desítkami let se ženy prakticky neholily a s postupem času se začaly holit všude dohladka, britským studentkám se to nelíbí a spustily proti tomu kampaň.

Britské studentky se na začátku ledna totiž rozhodly, že se celý měsíc nebudou holit. Z toho vznikl i název kampaně, který zní: JanuHairy. Jde o složeninu anglických slov pro leden (January) a pro vlasatý nebo chlupatý (hairy). Nemá ale jít o absolutní stopku holení, ale spíše o nějakou mužského „movemberu“. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Za vším stojí 21letá britská studentka třetího ročníku činohry na univerzitě v Exeteru Laura Jacksonová, která tím chce za prvé získat finanční prostředky na charitativní účely, a za druhé chce přesvědčit ženy, aby milovaly své přirozené ochlupení. Peníze mohou zájemci posílat dobrovolně vyplněním jednoduchého formuláře.

Pokud byste si ale mysleli, že se k takové kampani připojí jen málo žen, pletli byste se. K tomuto činu se už připojila spousta žen z celého světa od Španělska po Ameriku. Výtěžek celé akce má být věnován na vzdělávací projekt Body Gossip (Klepy o těle), který prostřednictvím umění seznamuje mladé lidi s různorodostí vzhledu lidského těla.

Přečtěte si také:  Kalendář ProfiAuto 2020: nápaditá cesta kolem automobilového světa

A jak Laura kampaň zahájila? Prostě a jednoduše poslala fotku svého neoholeného podpaží na instagramu s textem o tom, že si po pár týdnech na své přírodní ochlupení zvykla a dokonce se jí začalo líbit. I proto se nakonec zřekla všech těch věcí spojených s holením.

https://www.instagram.com/p/BsJHcM8gpLe

Já nějak nevím, ale tohle se mi tak úplně nelíbí. Vždyť to není jen jeden malý nevinný knírek…

https://www.instagram.com/p/Br8eqLDAYOo/