BMW představuje novou generaci jízdních kol

BMW představuje novou generaci jízdních kol

5. 7. 2019 Vyp Od Redakce

Ať už touží po sportovním výkonu nebo elektrické mobilitě budoucnosti, zákazníci si užívají jedinečných zážitků, které jim BMW nabízí prostřednictvím pedálů nebo koňských sil už více než 70 let. Nová generace jízdních kol od BMW sdílí společný designový jazyk, ale specializuje se na různé oblasti využití. Pro všechny modely je společné umístění výrazného loga BMW, a přitom všechny modely mají výrazné logo BMW umístěné v trojúhelníku předního rámu.

Jízdní kolo BMW Cruise Bike se inspiruje aktuálním trendem kol typu „fixie“ s úzkým designem rámu od Designworks, inovativního designového studia společnosti BMW Group. Na rozdíl od klasických jízdních kol typu fixie ale model BMW z hlediska komfortu jízdy nedělá žádné kompromisy. Jeho sedmirychlostní přehazovačka Shimano Nexus zajišťuje dynamické zrychlení a nevyžaduje žádnou údržbu.

BMW M Bike je ještě sportovnější kreací, inspirovanou automobily BMW M. Je lakované matně černým lakem s pruhy v barevném schématu M Motorsport. Přehazovačka Shimano SLX/XT má jedenáct rychlostí a vidlice, vymezovače představce a sedlovka jsou vyrobeny z karbonu, mají proto efektivně odlehčený design, inspirovaný motorsportem.

Hybridní e-biky BMW se stále zaměřují na aktuální trendy vývoje. Například BMW Active Hybrid E-Bike zvládne na jedno nabití velmi dlouhé vzdálenosti, a to zejména díky motoru Brose Drive S Alu a lithium-iontové baterii o kapacitě 600 Wh. A BMW Urban Active Bike je skvělé kolo pro každodenní dojíždění do práce, a to hlavně díky štíhlé konstrukci rámu a před zrakem téměř skryté baterii. BMW nabízí to pravé elektrické jízdní kolo pro každý účel, ať už jde o zaměření na výkon nebo i v případech, kdy je vyžadována komfortnější forma radosti z jízdy.

U skládacího kola BMW Folding Bike je nejdůležitějším pojmem flexibilita, protože ho lze díky šikovnému mechanismu složit do extrémně malého prostoru.

BMW se pro pokrytí nabídky praktických řešení mobility pro každodenní městské použití spojilo se společností Micro Mobility Systems. BMW City Scooter vyniká inherentně prostorově úsporným designem a BMW E-Scooter, dostupný od září 2019, přidává díky integrované baterii do nabídky další zajímavý model.

Nová kolekce obsahuje i dva modely vynikající extrémní stabilitou a navržené speciálně pro děti. Jde o BMW Kids Bike a BMW Junior Cruise Bike. Dětská kola BMW Kids Bike zaujmou působivou využitelností; lze je používat jako plnohodnotné jízdní kolo nebo díky balančním kolečkům k učení jízdy na kole.