BMW M2 Cabrio existuje a na Sachsenringu je rychlejší než M2 CS

BMW M2 Cabrio existuje a na Sachsenringu je rychlejší než M2 CS

22. 4. 2020 Vyp Od Redakce

BMW M2 vyrábí automobilka už pár let, ale nabízí ho v jediné karosářské verzi. Na rozdíl od M4 nebo M8 si ho nemůžete koupit jako kabriolet, ale německý tuner Lightweight Performance to vyřešil a BMW M2 Cabrio postavil. A navíc pořádně rychlé, protože na Sachsenringu objede kolo dříve než BMW M2 CS.

Stavba už je to sice pár let stará, ale byla „faceliftována“ tak, aby nabídla mnohem lepší dynamiku. Jak asi tušíte, výchozím modelem bylo BMW řady 2 Cabrio, které dostalo díly z M2.

Pod kapotu putoval motor N55 z M2 (nikoliv z M2 Competition), kterým je řadový šestiválec s objemem tří litrů a přeplňováním jedním turbodmychadlem. Výkon byl zvýšen na 444 koní, což je jen o 6 koní méně, než nabídne M2 CS. Z BMW M2 pocházejí také nápravy, ale i převodovka a brzdy.

Test BMW M2 Competition (2019)

V Lightweight Performance se ale rozhodli, že některé díly z M2 na stavbu M2 Cabrio nepoužijí a místo toho tam dají tuningové díly. Platí to třeba o podvozku, kde jsou tlumiče Bilstein. Sériová není ani kapota motoru, přední spoiler pod nárazníkem, maska chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní odtrhová hrana anebo zadní difuzor. Ty jsou totiž z karbonových vláken.

Přečtěte si také:  BMW Group v České republice registrovalo v roce 2020 méně aut, ale zvýšilo svůj tržní podíl

Do podběhů instaloval tuner nová kola. Vpředu mají průměr 20 palců, vzadu dokonce 21 palců. Obuty jsou do pneumatik Michelin Pilot Sport 4.

A že to jako celek funguje, dokazuje čas, který auto zajelo na německém okruhu Sachsenring, kam ho vzal magazín AutoBild. Upravený kabriolet zajel čas 1:34.15, což je – sice zanedbatelně, ale přesto – rychlejší, než jaký čas tu má BMW M2 CS. Tomu po protnutí cílové čáry na časomíře svítilo 1:34.98.