BMW Group na CES 2019 v Las Vegas. Virtuální projížďka v BMW Vision iNEXT

BMW Group na CES 2019 v Las Vegas. Virtuální projížďka v BMW Vision iNEXT

23. 12. 2018 Vyp Od Redakce

V nadcházejícím ročníku výstavy Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas ukáže BMW Group budoucnost radosti z jízdy a současně i mnoho různých způsobů využití digitální konektivity. Od 8. do 11. ledna 2019 budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální projížďku v BMW Vision iNEXT vybaveném BMW Inteligentním osobním asistentem. BMW Group tím jasně ukazuje své inovativní schopnosti v oblasti designu, automatizované jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb (D+ACES). Právě tyto oblasti jsou definovány jako hlavní složky strategie společnosti NUMBER ONE > NEXT.

Vizionářský vůz bude poprvé vystaven vedle propracované instalace kombinující skutečnost a virtuální realitu, která vytvoří realistický dojem autonomní, bezemisní a plně propojené jízdy ve voze BMW Vision iNEXT. Simulace začíná tím, že BMW Inteligentní osobní asistent projde plán na daný den a optimálně navrhne jednotlivé cesty. Návštěvníci vybavení brýlemi pro virtuální realitu, v nichž mají vytvořen speciální prostor, se mohou ponořit do virtuálního světa: zezačátku budou BMW Vision iNEXT řídit sami, ale vozidlo zanedlouho řízení převezme samo. V autonomním režimu „Ease“ řidič začne více komunikovat s BMW Inteligentním osobním asistentem, který mu navrhne, jaké různé digitální funkce může využít, a zajistí i jejich obsluhu. Mezi tyto funkce patří videokonference, nakupování, obsluha chytrých funkcí domu a mnoho dalších.

BMW Vision iNEXT prostřednictvím svých revolučních technologií v oblasti vysoce automatizované jízdy, inteligentní konektivity a inovativního řešení displejů a zobrazování demonstruje mnoho způsobů, jak využít čas během jízdy. Návštěvníci výstavy si mohou v praxi vyzkoušet základní principy „Shy Tech“, tedy technologií, jež jsou nenápadně ukryté takříkajíc pod povrchem a ukazují se, jen když jsou používány. Interiér BMW Vision iNEXT je navržen jako mobilní prostor zvyšující kvalitu života. Svým pojetím odpovídá na otázku: „Jak budou vypadat automobily v budoucnu, když je už nebude muset řídit člověk, ale když bude chtít, tak bude moci?“

Přečtěte si také:  BMW Motorrad ukazuje na výstavě CUSTOMBIKE SHOW 2019 dva koncepty

P90334011_highRes_bmw-vision-inext-mix

BMW Inteligentní osobní asistent zahajuje pro značku BMW novou éru, protože přináší možnost obsluhovat různé funkce vozu přirozenou mluvou. V novém BMW X5 budou moci návštěvníci vyzkoušet funkce dostupné pro nové modely připravené k prodeji od března 2019 a zastřešené funkcí BMW Inteligentního osobního asistentu. Právě tento asistent je nedílnou součástí konceptu expozice. Návštěvníky vítá při příchodu a navádí do centra stánku prostřednictvím zvuku a světelných efektů.

Prezentace BMW Group na CES 2019 je doplněna spektakulární vnější prezentací. BMW Motorrad zde představí jeden ze svých vývojových projektů v oblasti automatizované jízdy: samostatně jedoucí BMW R 1200 GS. Poznatky získané tímto testovacím motocyklem zajistí v budoucnu lepší asistenci v náročných jízdních situacích. Návštěvníci budou mít možnost usednout na sedadla nového BMW X7 a budou se moci nechat provézt po náročné off-roadové trati.