Basket shop nabízí Air Jordan boty, které už dávno nejsou jen botami na basket

Basket shop nabízí Air Jordan boty, které už dávno nejsou jen botami na basket

25. 8. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Začalo to basketbalem, slavným Michaelem Jordanem a značkou Nike. Skončilo to tím, že se basketbalové boty vydaly do ulic jako módní sneakersky.

Skoro bych se nebál říct, že to byl právě design basketbalových bot Air Jordan, který ze sportovní obuvi udělal skutečně módní boty do ulic. Svým designem předčily všechnu konkurenci, a i já jsem si své první „jordany“ před 20 lety nepořídil na basketbal, ale k džínům jako fashion boty. Avšak pořád jde o boty, které neztratily své sportovní ambice, zejména ne ty basketbalové. Pouze je rozšířily i směrem ke stylovému oblečení, nebo k jiným volnočasovým aktivitám. Mne třeba běžně doprovází na kole.

TIP: Hledáte Jordan shop? Podívejte se na sortiment Air Jordan na Basket-shop.cz.

Michael Jordan pomohl značce Nike expandovat ve zcela novém segmentu

Historie značky Air Jordan není vůbec krátká. Spolupráce Michaela Jordana a Nike začala v roce 1984. Jordan, tehdy jako nováček NBA, pošilhával spíše po spolupráci s Adidas, a především s Converse. Což byla značka, jež jeho lásku ke sportu doprovázela od dětství. Avšak tyto značky již měly své ambasadory, kterým se ještě říkalo „tváře“. Larry Bird a Magic Johnson byli tehdy slavnější, a tak tyto značky o Jordana zájem neměly. Měla jej značka Nike.

Michael Jordan, Slamdunk Contest, Chicago, IL - 1988

Basketbal do ulic

Nike předpověděla Jordanovu kariéru a Michael nakonec na radu svého agenta Davida Falka do spolupráce šel. Rozjela se práce rovnou na celé řadě bot zvaných Air Jordan, které měly značku Nike odpoutat od úzkého zaměření pouze na běžecké boty. Červenočerné boty, jež měly být hitem kolekce, Michael prý téměř nechtěl obout, a zvolená barevná kombinace mu přišla naprosto nevhodnou. Kontrakt však přesto podepsal. Díky tomu začala zcela nová historie, která navždy změnila svět sportovní i běžné módy. Basketbal doslova vyzul bílou a nazul barvy. A sportovní boty se staly svým vzhledem natolik atraktivní, že vyrazily do ulic.

Přečtěte si také:  Stylová obuv do chladného počasí? Converse Mountain Club

Michael s Nike rozjeli revoluci

Dnes musí mít v nabídce probarvenou značku Air Jordan každý dobrý basket shop. V oblasti basketbalu byly však barevné basketbalové boty zpočátku tak velkou revoltou, že NBA jejich nošení zakázala pod pokutu 5000 dolarů za zápas. Nike to brala jako dobře vynaložené náklady na marketing.

Boty Air Jordan vždy patřily do rodiny Nike, i když jeden čas hrozilo, že se udělají samy pro sebe. Spojení Jordan – Nike ustálo. Přesto na botách logo Nike nefiguruje a firma Air Jordan boty prezentuje jako samostatnou značku s vlastním logem. Od roku 1997 dokonce jako zcela samostatná značky Air Jordan i funguje. Spolu s kolekcí Air Jordan XII už v kolekcích nenajdete pouze boty určené přímo na basket, ale i na běžné nošení. Takže se basketbalové modely mohly vrátit na hřiště a ulice dostala to, po čem byla hladová – „jordany na kočičí hlavy i rozpálený asfalt“. Hledáte-li kvalitní Jordan obchod s pestrou nabídkou obuvi této značky, podívejte se na e-shop Basket-shop.cz nebo navštivte kamennou prodejnu na Praze 9.

basket-shop-basketbalove-boty-jordan-diamond-mid-29098-127328


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup