Audi A6 je podle odborníků na vozové parky manažerským vozem roku

Audi A6 je podle odborníků na vozové parky manažerským vozem roku

2. 2. 2021 Vyp Od Redakce

Audi A6 je podle hlasování odborníků na vozové parky nejlepším manažerským vozem na českém trhu. Jeden z nejoblíbenějších prémiových modelů vyšší třídy zvítězil jako první automobil značky Audi v kategorii Manažerské vozy v rámci prestižní ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021. Audi A6 boduje u zákazníků i vedoucích vozových parků mimořádným komfortem, vysokou úrovní bezpečnosti, inovativní technikou a nízkými provozními náklady.

„Audi A6 je mimořádně všestranným manažerským vozem i díky různým karosářským variantám – Limuzína, Avant, Allroad, který v sobě skvěle spojuje sportovnost, komfort, nejnovější technologie a moderní design exteriéru i interiéru,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. „Vítězství tohoto modelu v letošním ročníku prestižní ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU nás těší o to víc, že aktuální generace Audi A6 dokázala v hlasování odborníků na vozové parky uspět ve velmi prestižní kategorii.“

audi a6

Osmá generace úspěšné manažerské limuzíny vstoupila na český trh v roce 2018 s řadou technických inovací, a to především v oblastech digitalizace a asistenčních systémů. Sportovně elegantní Audi A6 nabízí náročným řidičům mimořádnou úroveň komfortu, bezpečnosti, jízdní dynamiky a konektivity. Důsledná elektrifikace pohonu ve spojení s vynikající aerodynamikou zajišťuje hospodárný provoz s maximální ochranou životního prostředí. Příjemnou atmosféru pro každodenní jízdy i cestování na dlouhé vzdálenosti vytváří kvalitní a precizně zpracované materiály ve spojení s důkladným odhlučněním a velkorysým prostorem pro cestující na sedadlech vpředu i vzadu. Do širokého zavazadlového o objemu 530 litrů (Limuzína) lze napříč uložit dva golfové bagy. Karosářská varianta Avant nabízí ještě více variability a objem zavazadlového prostoru 565 až 1680 litrů.

Nastavení pohonu i podvozku je komfortní a současně sportovní. Intuitivní ovládání umožňuje zcela digitální systém MMI touch response. Kromě karosářských variant Limuzína a Avant je k dispozici také robustní Allroad. Nabídka výkonných a hospodárných motorů zahrnuje osvědčené jednotky TFSI a TDI doplněné technologií částečně hybridního pohonu. K dispozici jsou rovněž verze Plug-in Hybrid s delším dojezdem v režimu výhradně elektrického pohonu. Vysloveně sportovně zaměřené řidiče osloví modely S6 a supersportovní RS 6. Audi A6 (469 vozů) patřilo spolu s SUV Q8 (470 vozů) a Q7 (436 vozů) do trojice nejžádanějších modelů s logem čtyř kruhů na českém trhu v roce 2020.

Odborné časopisy Business Car a Flotila pořádaly anketu FLEET DERBY – FLOTILA ROKU o nejlepší flotilové automobily již poosmé. Organizátoři ankety rozdělují nominované vozy do pěti různých kategorií: Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a Ekologické vozy. O konečném pořadí v jednotlivých kategoriích rozhoduje internetové hlasování manažerů vozových parků. Třicetičlenná odborná porota, složená ze zkušených fleetových manažerů velkých firem, volí z nominovaných vozů také celkového vítěze v anketách Flotilové auto roku a Flotilové elektroauto roku. Pro úspěch v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU jsou zásadní především skutečné provozní náklady, zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technická vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti. Triumf modelu A6 byl prvním vítězstvím značky Audi v kategorii Manažerské vozy.