Aplikace My BMW nabízí od letošního března nové funkce a technické detaily

Aplikace My BMW nabízí od letošního března nové funkce a technické detaily

31. 3. 2021 Vyp Od Pavel Srp

BMW pokračuje ve vývoji a distribuci aplikace My BMW. Toto klíčové rozhraní mezi chytrým telefonem a automobilem bylo poprvé představeno v červenci 2020. Na trh bylo uvedeno již na 30 evropských trzích, v Číně a Koreji a nyní míří s vylepšenými funkcemi do Japonska, Austrálie a dalších 10 zemí. Aplikace My BMW bude v polovině dubna představena také v USA a Kanadě, čímž se rozšíří již na pět kontinentů. Základem rychlého rozšíření obsahu aplikace My BMW a jejího rychlého uvádění na trhy je škálovatelná a univerzální softwarová architektura. Ta byla vyvinuta zcela v režii BMW na základech technologie Flutter, open-source uživatelského rozhraní od společnosti Google pro programovací jazyk Dart. Vývojový tým Flutter/Dart společnosti BMW Group je po Googlu jedním z největších na světě, sdružuje celkem 300 zaměstnanců.

Aplikace My BMW: nové funkce od března 2021

Aplikace My BMW je určena pro operační systémy iOS a Android a lze ji zdarma stáhnout v obchodech Apple App Store nebo Google Play. Funguje jako nové univerzální rozhraní v komunikaci s automobilem a poskytuje informace týkající se stavu vozidla. V závislosti na výbavě také umožňuje na dálku obsluhovat různé funkce vozidla, jako je jeho lokalizace, zamykání a odemykání či monitorování bezprostředního okolí vozu (funkce Remote 3D View).

Přečtěte si také:  BMW Klub připravuje kalendář na rok 2024. Hlavním motivem jsou holky a auta

Mezi její další funkce patří rovněž možnost odesílat cílové adresy z chytrého telefonu do navigačního systému vozidla. Prostřednictvím aplikace My BMW lze také integrovat služby od společnosti Amazon Alexa, přičemž rozšířena byla i řada funkcí pro elektrifikovaná vozidla, včetně ještě zřetelnějšího zobrazení zbývajícího dojezdu.

Aplikace My BMW majitelům ještě více usnadňuje přihlášení do jakéhokoliv aktuálního modelu BMW pomocí jejich osobního BMW ID. Například informace o uživateli a nastavení uložená v BMW ID lze nyní velmi pohodlně importovat do vozidla naskenováním QR kódu zobrazeného na kontrolním displeji. Aplikace My BMW v neposlední řadě umožňuje svému majiteli napřímo se kontaktovat s jeho BMW Servisem a poskytuje podrobnější přehled požadavků na údržbu jeho vozidla.

Nejdůležitější nové funkce aplikace My BMW od března 2021:

  • Kromě integrace Amazon Alexa do modelů s BMW Operačním systémem 7.0 je nyní hlasová služba k dispozici také pro vozidla s BMW Operačním systémem 5.0 a 6.0.
  • Časovač klimatizace umožňuje nastavit požadovanou teplotu ve vozidlech s elektrifikovaným pohonem, v zimě vyhřát interiér a v létě jej vychladit. Tato komfort zvyšující funkce byla nyní rozšířena i na vznětové a zážehové modely, což znamená, že také jejich nezávislé topení a ventilaci lze naprogramovat.
  • Plán nabíjení Charging Plan poskytuje majitelům elektrifikovaných modelů BMW jasný a srozumitelný přehled všech informací o aktuálním procesu nabíjení (stav nabíjení, čas a doba zahájení, aktuální dojezd, nastavení teploty v interiéru, časový úsek pro nabíjení a další důležitá nastavení vozidla). V budoucnu budou mít zákazníci navíc možnost využívat push oznámení, která je informují o aktuálním stavu nabíjení.
  • Funkce filtru pro vyhledávání nabíjecích stanic usnadňuje hledání vhodných nabíjecích zařízení během cesty rychlým přidáním nebo odebráním různých parametrů vyhledávání (poskytovatel, kompatibilita, rychlost nabíjení atd.).
  • Mapy BMW Maps díky přepracovanému menu, jehož používání je nyní ještě intuitivnější, a dalšímu vylepšení výpočtu trasy nabízí snadnější použití a lepší fungování.
Přečtěte si také:  Jen 37 % kupujících by si při koupi ojetého vozu zkontrolovalo jeho historii

Aplikace My BMW: vlastní vývoj zásadně využívá špičkových technologií a komponentů od velkých technologických hráčů

Nově vyvinutá aplikace My BMW od července 2021 plně nahradí aplikaci BMW Connected a poskytne technologický základ pro budoucnost. Její škálovatelná univerzální architektura zvládne podporovat budoucí softwarové požadavky a je v tomto případě zásadním faktorem, protože umožňuje snadnou implementaci nových funkcí a požadavků zákazníků. To navíc připraví půdu pro neustálý pokrok s více aktualizacemi každý rok, které umožní konstantní rozšiřování funkcí. Modulární přístup k aplikaci má i další výhody; např. platformu aplikace lze snadno použít i pro jiné značky BMW Group a zároveň je kompatibilní s širokým spektrem jazykových a infrastrukturních variant a generací vozidel a palubních sítí.

„Nová aplikační platforma je postavena na třech pilířích: uživatelská přívětivost, bezpečnost a spolehlivost,“ vysvětluje Dr. Nicolai Krämer, viceprezident Offboard Platform BMW Group. „Poskytuje pečlivě navrženou sadu funkcí zahrnujících všechny značky na základě zpětné vazby a chování našich zákazníků při používání. Cílené používání průmyslových standardů a jejich integrace do globální softwarové komunity nám umožňuje zaměřit se na klíčové technické problémy, které pozitivním způsobem vylepšují naše produkty a služby.“

Softwarová platforma pro aplikaci My BMW je v rámci BMW Group známá pod názvem Mobile 2.0 App Core. Je vyvinuta zcela v rámci BMW, využívá nejmodernější technologie a nabízí širokou škálu technologií, tj. datový ekosystém s řadou komponent od velkých technologických společností. Díky základu v technologii Flutter, což je open-source vývojová sada uživatelského rozhraní vytvořená společností Google, a platformě fungující na různých operačních systémech napsaných v jazyce Dart podporuje aplikace My BMW operační systémy iOS a Android pomocí jediné kódové základny. Zároveň byla k integraci vývojového prostředí s plně průběžnou integrací (CI) a kanálem nepřetržitého dodávání/nasazování (CD), sloužícího k automatizaci probíhajícího procesu vývoje aplikace, použita cloudová platforma MS Azure od Microsoftu. Konstrukce aplikace je navržena podle vzoru „backend for frontend“, takže ji lze snadno použít na platformách, jako je služba PaaS pocházející rovněž z dílny Microsoftu. Pojem „backend for frontend“ znamená například to, že lze rozšířit funkčnost aplikace nebo vyloučit potenciální zdroje chyb, aniž by si zákazník musel po provedení úprav stáhnout novou verzi aplikace. Zásadní roli hraje také cloudifikace, protože aplikace v zásadě nabízí všechny funkce, které lze dynamicky zobrazit v závislosti na vybavení vozidla a charakteristikách trhu. Mnoho backendových komponent aplikace My BMW mezitím běží na cloudové infrastruktuře Amazon Web Services (AWS).

Přečtěte si také:  BMW a Rolls-Royce doprovodily výstavu výjimečných hodinek SEW v Praze

„Tým Flutter vývojářů BMW Group je po společnosti Google jedním z největších na světě,“ říká Dr. Krämer. „Kromě práce na interních projektech nabízejí naši odborníci softwarové komponenty také externě jako členové komunity Flutter.“