naradi-gola_sada

3 tipy na vybavení do (domácí) dílny

25. 7. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

My Češi jsme národ kutilů. Který muž bydlí v rodinném domě, ten má doma často vlastní dílničku, místnost, kam se může zašít a něco tvořit. Obyvatelé bytových domů si dílnu často nahrazují garáží, chodí tvořit tam. Ať už kutíte kdekoliv, máme pro vás tři tipy na vybavení, které by vám rozhodně nemělo chybět.

Dílnu je samozřejmě vhodné zařídit v závislosti na tom, jaké činnosti se v ní nejvíce věnujete, avšak následující tři tipy jsou poměrně univerzální. Zaměřujeme se spíše na domácí využití. Třeba taková baterie s elektrickým ohřevem vody, již vám mnoho obchodů doporučí, je skutečně praktická, ale spíše do firemní dílny než domů.

Přečtěte si také:  4 tipy, jak v novém roce chytře ušetřit

1. Ruční nářadí, nejlépe v sadě

Dobré nářadí je základ, a pokud na něm chcete trochu ušetřit, pořiďte si ho v sadě. Levné nářadí lze zakoupit v různě velkých sadách podle toho, jak vážně to s kutilstvím myslíte. Výběr sady samozřejmě přizpůsobte tomu, čemu se věnujete. Jestli často řežete a vrtáte, budete potřebovat nářadí pro řezání a vrtání. Jiné nářadí používají elektrikáři, jiné instalatéři. Nepracujete-li pouze v dílně, vhod přijde gola sada Yato či nějaká podobná.

2. Hever a základní nářadí na kola

Automobily obsahují čím dál více elektroniky, takže ty nové je prakticky nemožné opravovat doma. Téměř každý kutil si však doma aspoň přezouvá pneumatiky. Proto by v dílně neměly chybět základní nástroje na servis vašeho automobilu, jako je zvedák či hever, klíče a nářadí na kola.

Přečtěte si také:  BMW během Super Bowlu představí novou reklamu s Arnoldem Schwarzeneggerem, Salmou Hayek Pinault a zcela novým čistě elektrickým BMW iX.

3. Dobrý úložný prostor

Hlavně všechno vybavení musíte mít kam dát. Zřejmě vám hlavou probleskly dílenské skříňky, avšak ty nejsou jedinou možností. Máte-li malou dílnu či dílnu v garáži, zkuste využít závěsné systémy. Naučte se nářadí rovnat do poliček, využívejte závěsné skříňky, držáky, háky, koše a boxy. Ušetříte hodně prostoru a uděláte si místo na zemi, což se hodí třeba v garáži, kde parkujete s automobilem.