Zbavte se podzimní únavy. Vyrazte na prodloužený víkend do lázní

Zbavte se podzimní únavy. Vyrazte na prodloužený víkend do lázní

10. 10. 2023 Vyp Od Komerční sdělení

S příchodem podzimního počasí se o slovo hlásí taktéž únava, nedostatek energie a celkově špatná nálada. Podzimní únava skutečně může ovlivnit každodenní život, a proto dopřejte organismu dostatek odpočinku. Zapomeňte na povinnosti a starosti, vyrazte alespoň na prodloužený víkend do lázní.

V první řadě je nezbytné podotknout, že lázně neslouží pouze pacientům s onemocněním anebo po úrazech, ale poskytují i wellness pobyty. Jak vypadá podzim v lázních? Jaká lázeňská města stojí za zváženou?

Přečtěte si také:  Vyvracíme pět nejčastějších mýtů spojených se zimní dovolenou v karavanu

Lázně Teplice

Čím vás nadchnou lázně Teplice? Především jedinečným pramenem, který byl více než 18 tisíc let ve vulkanickém podloží. Termální vodoléčba a různé procedury pomáhají obzvláště pohybovému aparátu. Léčivé prameny nejenže předchází osteoporóze, ale taktéž pomáhají lidem, kteří mají problémy s klouby. Do lázní míří jak starší osoby, tak i nadějní sportovci, již si chtějí zachovat pohybovou kondici. Vyzkoušíte masáže i další rehabilitační procedury, zajdete si do sauny, ale také si zaplavete v bazénech.

Ve volném čase, kdy se zrovna nebudete oddávat relaxaci, si projděte i samotné Teplice, protože se jedná o nejstarší lázně v České republice. Čekají na vás nádherné lázeňské budovy, zdobené zahrady i půvabné kašny.

Přečtěte si také:  Reklamace zájezdu: Cesta k dovolené bez mráčku

Lázně Leopoldov

Zapomenout nesmíme ani na lázně Leopoldov, které se nachází zhruba dva kilometry od Buchlovic. Leopoldov ukrývá sirnaté lázně, přičemž samotný sirovodíkový pramen se v této oblasti využívá od šestnáctého století. Vyzkoušíte vanové koupele, přijdete na jiné myšlenky a psychicky si odpočinete. Leopoldov je nádherná rekreační oblast s bohatým vyžitím a nepopsatelnou okolní přírodou.

V každých lázních si přijdete na své, ať už hledáte masáže, koupele, solné jeskyně, nebo sauny. Všechny zmíněné prvky většinou lázně považují za standard.