mangazine.cz_eway-crm_com_uvodni

Začínáte podnikat? Přinášíme tipy, které vám výrazně usnadní start

24. 2. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Podnikatelé sice nemají v době koronavirové pandemie na růžích ustláno – a mnohé obory zažívají prudký pád, ale i dnešní doba samozřejmě nabízí zajímavé příležitosti, které jen čekají na schopné byznysmeny. Pokud jste již učinili zásadní rozhodnutí a rádi byste letos zahájili cestu za úspěšným podnikáním, vezměte si k srdci následující doporučení.

Podnikejte v tom, co vám jde

Podnikání je velmi obecný pojem a v zásadě neexistuje obor, ve kterém by se začínající byznysmen nemohl uplatnit. Vybírejte však obezřetně a raději zvolte odvětví, k němuž vás pojí zkušenosti nebo určitý vztah. Naopak se vyhněte oblastem, jimž vůbec nerozumíte. I kdyby se jednalo o zlatý důl, ale pravděpodobně z něj nic nevytěžíte – a v horším případě jen „utopíte“ veškerý kapitál.

Pečujte o své klienty

Bez ohledu na druh podnikání přijměte fakt, že základním pilířem každého byznysu jsou spokojení klienti. Hýčkejte si proto stávající zákazníky a hledejte efektivní (tzn. levné a účelné) způsoby, jak získat nové. Marketing vám výrazně usnadní vhodně zvolené CRM. Vyzkoušejte třeba český eWay-CRM postavený v prostředí oblíbeného e-mailového klienta Outlook.

Naučte se řídit projekty

Efektivní řízení projektů je pro firmy, které v jeden moment realizují více projektů, naprosto zásadní. Chaos a nesrovnalosti mezi členy týmu vedou k naprostému fiasku – proto je vhodné investovat do zlepšování projektového prostředí; schopný software pro řízení projektů je jistě nezbytný, ale stejně důležité je ladění projektových procesů, zastupitelnosti a dalších aspektů. Vyřešíte-li tyto záležitosti již v začátcích podnikání, ušetříte si v budoucnu spoustu starostí i finančních prostředků.

Nezapomeňte, že podnikání není pouze o původním podnikatelském plánu. Úspěšným podnikatelem se může stát jen člověk, který má ambice, disciplínu, vytrvalost a chuť inovovat. Tak hodně štěstí.