top5-rallye-porsche-walter-rohrl-video

Walter Röhrl nás provede pěticí nejlepších rallye Porsche

27. 1. 2020 Vyp Od Pavel Srp

Porsche se v dalším videu TOP 5 tentokrát podívá na ta nejlepší rallye auta. A pokud bychom se vás zeptali, jestli víte, kdo je u Porsche s motorsportem spojen nejvíce, pak byste jistě odpověděli, že Walter Röhrl. A právě on nás touto pěticí provede.

A začíná od pátého místa, které si odváží Porsche 911 Rallye Dakar. Jde o závodní auto, které stojí na základech 911, ovšem významně pozměněné zejména o pohon všech kol, který pochází z Porsche 959. Tohle auto je velmi speciální tím, že s ním v roce 1984 pilot René Metge vyhrál Rallye Dakar.

Čtvrté místo je zcela odlišné, protože zde se umístilo Porsche Cayenne S Transsyberia, které automobilka představila v roce 2008. Už o rok dříve ale jelo dálkový závod z Moskvy do Mongolska. Jedná se sice o verzi Cayenne S, ale pod kapotou byl 400koňový motor V8 4.8 z Cayenne GTS.

Přečtěte si také:  5 tipů, jak o Vánocích zachovat pohodu za volantem

Na bronzové příčce je Walterovo oblíbené auto, vstupní brána k automobilce Porsche: Porsche 924 Carrera GTS. Prý vůbec první závodní auto vybavené přeplňovaným motorem. Navíc k němu má Walter vztah, protože z ním jel v roce 1981 německé mistrovství v rallye.

Stříbro bere Porsche 911 SC Safari, které bylo určeno k dálkovým soutěžím, ovšem na rozdíl od Porsche 911 Rallye Dakar mělo Safari jen pohon zadních kol. Dvě tato auta se v roce 1978 účastnila East African Safari Rally. Vypadalo to na vítězství, ale pak posádka trefila kámen a poškodila zadní nápravu. Výsledkem tak nakonec nebylo vítězství, ale druhé a třetí místo celkově také nebyla vůbec špatná.

A vítěz? O poznání modernější Porsche 911 996 GT3, s nímž závodil manželský pár Ruben a Petra Zeltnerovi. Walter si při povídání zmínil o tom, že se svou manželkou také jednou závodil, ale vedlo to skoro k rozvodu.

Přečtěte si také:  Párky a káry: supersporty za stovky milionů se ukázaly lidem. Nechyběla Bugatti, Lamborghini ani Ferrari
TIP: Podívejte se na nový inzertní server ProdejVeterán.cz a přidejte i svůj veterán na prodej!