Roland Garros peugeot 1

V letošním roce je značka Peugeot opět partnerem tenisového turnaje French Open

27. 5. 2019 Vyp Od Pavel Srp

Peugeot je partnerem French Open již 35 let. V zákulisí prestižního turnaje, který se bude konat v Paříži od 26. května do 9. června 2019, bude tedy Peugeot i letos. Na antuce zrekonstruovaných kurtů Roland Garros se objeví jedenáct tenisových velvyslanců značky.

Peugeot bude s flotilou čítající 226 vozů zajišťovat oficiální dopravu hráčů, VIP hostů, novinářů a široké veřejnosti. Značka u příležitosti turnaje představuje novou mezinárodní komunikační kampaň zaměřenou na svět tenisu. V letošním roce budou rovněž ve spolupráci s French Open zveřejněny nové díly internetového seriálu Road To Roland Garros, kde se objeví nový Peugeot 508 SW.

Jedenáct velvyslanců značky na French Open

Na turnaji French Open bude od 26. května do 9. června přítomen tým jedenácti velvyslanců značky Peugeot:

  • V dvouhře: Alexander Zverev (Německo – 5. místo v žebříčku ATP), Juan Martin Del Potro (Argentina – č. 9), Diego Schwartzman (Argentina – č. 20), Lucas Pouille (Francie – č. 25), Fernando Verdasco (Španělsko – č. 26), Pablo Carreño Busta (Španělsko – č. 56), Robin Haase (Nizozemsko – č. 67) a Leonardo Mayer (Argentina – č. 68).
  • Ve čtyřhře: Jamie Murray (Velká Británie), Robert Farah (Kolumbie) a Juan Sebastian Cabal (Kolumbie).

Robert Farah a Juan Sebastian Cabal zvítězili před několika dny ve čtyřhře v Italian Open v Římě a posunuli se na 10. místo ve světovém žebříčku.

Přečtěte si také:  Bridgestone motoristům doporučuje: Nenechte se zaskočit prvními sněhovými vločkami a připravte se na zimu včas

Nová mezinárodní komunikační kampaň

Peugeot spouští u příležitosti turnaje French Open novou mezinárodní komunikační kampaň zdůrazňující strategii elektrifikace značky. Tvářemi této kampaně se stali Alexander Zverev, Lucas Pouille a Pablo Carreño Busta. Je zaměřena na Peugeot e-208 a strategii značky Peugeot vstupující do nové éry automobilového odvětví poznamenané přechodem na nové zdroje energií. Reklamní film, natáčený v Nice a Monaku, produkovala agentura Willie Beamen.

Oficiální vozy turnaje jsou značky Peugeot

Peugeot připravil pro turnaj flotilu 226 vozů. Především jde o Peugeot 508 a Peugeot 508 SW, Peugeot 5008 a Peugeot Travelle. Během dvou týdnů trvání turnaje budou zajišťovat oficiální dopravu hráčů, VIP hostů, novinářů, ale i široké veřejnosti.

Nový Peugeot 508 SW bude hlavní hvězdou programu Road To Roland Garros, což je obnovený internetový seriál s několika novými epizodami, v němž bude účinkovat 7 velvyslanců značky: Alexander Zverev, Juan Martin Del Potro, Lucas Pouille, Diego Schwartzman, Pablo Carreño Busta, Fernando Verdasco a Robin Haase. Budou odpovídat na otázky, jež během cesty na Roland Garros zazní jako voice-over nebo z úst herce Guillaume Dolmanse. Cílem je představit tenisty tak, jak je veřejnost nezná.

Přečtěte si také:  Zima se vrací na české hory. Na den na Ještěd či na celý víkend do Krušných hor, Krkonoš, Jizerek či na Šumavu

Značka letos během turnaje French Open vystavuje nový Peugeot e-208 v odstínu Modrá Vertigo. Vzhledem k tomu, že přechod na nové zdroje energií je pro značku velmi důležitý, je nový Peugeot 208 od okamžiku svého uvedení na trh k dispozici s elektrickým, benzínovým nebo naftovým motorem. Tato nová generace vozu Peugeot 208 je součástí posunu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů. Je pro ni typický výrazný design, z něhož čiší mládí a energie. Nový Peugeot 208 je inovativní nejen svým osobitým stylem, ale také řadou podpůrných prvků řízení z vyšších segmentů a novou generací kabiny Peugeot i-Cockpit představující ve světové premiéře 3D vyvýšený panel.

Vystaven bude rovněž koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který vychází z fastbacku Peugeot 508 Hybrid. Vývojem konceptu byl pověřen tým inženýrů divize Peugeot Sport. Tento vůz s označením „high performances / low emission“ nabízí mimořádné výkony, jakých dosud žádný Peugeot nedosáhl, a současně se pyšní elegantním sportovním vzhledem. 508 Peugeot Sport Engineered dokazuje, že elektrifikovaná motorizace může být synonymem čistého potěšení, že elektrický zdroj je zdrojem inteligentního výkonu, který kombinuje intenzitu a efektivitu.

Nové kurty v Roland Garros

Pro turnaj 2019 získal legendární kurt Philippe-Chatrier nové hlediště s kapacitou 15 000 míst. To divákům poskytne větší pohodlí a výhled. Hráči budou mít pod tribunami nové prostory. V roce 2020 bude kurt Philippe-Chatrier opatřen zatahovací střechou umožňující hrát zápasy i v dešti.

Přečtěte si také:  Budoucnost nejstaršího řemesla: Jak internet pomáhá sexuálním pracovnicím k větší svobodě, bezpečí a nezávislosti

Během French Open 2019 se také otevírají nové skleníky Auteuil a tenisový kurt Simonne Mathieu.

Tyto moderní skleníky mají chránit jedinečné druhy rostlin, být prostorem pro relaxaci a současně zde bude umístěn nový tenisový kurt pojmenovaný po tenistce Simonne Mathieuové. Tato členka francouzského odboje a kapitánka ozbrojené složky Forces françaises libres vyhrála French Open dvakrát v roce 1938 a 1939 a dalších 11 titulů v Grand Slamu. Je druhou nejúspěšnější francouzskou hráčkou po Suzanne Lenglenové.

Roland Garros peugeot 2