Seznamte se s novou Kia Xceed 

Seznamte se s novou Kia Xceed 

24. 6. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Rodina Ceed jihokorejské automobilky Kia se letos rozroste o nového člena – městský crossover Xceed, jenž je autem kombinujícím prvky SUV a kupé, a zároveň představujícím již čtvrtou karosářskou verzi Kia Ceed (doplňuje hatchback, kombi a shooting brake). Oficiální premiéra tohoto vozu je naplánována na 26. června 2019, nicméně již na začátku června byly veřejnosti představeny jeho první fotografie. Podívejme se tedy na to, co nám poodhalily.

Sportovnější alternativa tradičních SUV 

Z poskytnutých fotografií je patrné, že Kia XCeed díky svému designu, který navrhlo evropské návrhářské centrum Kia ve Frankfurtu pod taktovkou Gregoryho Guillaumea, může být označována za sportovnější alternativu tradičních vozů z kategorie SUV. Sportovnější design však tomuto automobilu neubírá na praktičnosti. XCeed má totiž interiér a zavazadlový prostor stejně prostorný jako nejprodávanější evropská SUV.

Zároveň díky vyšší světlé výšce a nižší pozici sedadla čeká řidiče sportovnější poloha za volantem, než je tomu běžné u SUV. Krom zvýšeného podvozku Kia Xceed nabízí i výraznější rysy podběhů i nárazníků, ochranné oplastování a chybět nebudou ani střešní nosiče.

Jakožto první na tuzemském trhu pak bude Xceed vybaven digitálním přístrojovým štítem Supervision, jemuž dominuje displej o úhlopříčce 12,3″!

Co najdeme pod kapotou nového modelu Kia Xceed?

Oficiální informace o motorizacích, ani dalších technických parametrech, zatím Kia nezveřejnila, k tomu dojde až během chystané premiéry, nicméně už nyní je zřejmé, že portfolio nabízených motorů by nemělo obsahovat žádné velké překvapení.

S největší pravděpodobností se dočkáme benzínového litrového tříválce a taktéž benzínové 1.4. Nejsilnějším z motorů novinky Kia Xceed by pak měla být naftová 1.6. V budoucnu se nejspíše na trhu objeví i verze plug-in hybrid. Motory by měly být rovněž kombinovatelné, jak s šestistupňovým manuálem, tak i se sedmistupňovým automatem.

Vzhledem ke skutečnosti, že sama automobilka označuje nový XCeed jako městský crossover a že žádný z modelů rodiny Ceed nenabízí pohon všech kol, se pravděpodobně budeme muset smířit s pohonem pouze předních kol i u Kia Xceed.