Repasovaný notebook, ano či ne?

Repasovaný notebook, ano či ne?

28. 4. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Uvažujete o repasovaném notebooku? Chcete ušetřit peníze? Nevyhovují vám nové levné notebooky s malým výkonem, které jsou vyvedené v měkkém plastu. Pak je pro vás repasovaný comp ideálním řešením. Ano, za přijatelné peníze můžete získat notebook, který by stál jinak několik tisíc korun, a navíc se zárukou. Zapomeňte ale na notebooky ze zastaváren nebo pod rukou od “dobrých kámošů”. Obraťte se vždy na firmy, které se repasovanými notebooky profesionálně zabývají.

Repasované notebooky jsou čím dál tím oblíbenější

Repasovaný notebook je totiž normální stroj, tak jako každý jiný, ale byl zakoupen již před nějakým časem. Obvykle se jedná o firemní počítače, které jsou po jistém čase pravidelně obměňovány. Jejich majitelé byli většinou manažeři z velkých korporací; především banky, pojišťovny apod. Tyto vyřazené notebooky PC nebo Mac nejvyšší třídy jsou konstruovány na mnohem delší životnost, což je důvod, proč jsou ve velkém odkupovány specializovanými firmami.

Aby vyhovovaly dnešním požadavkům, musejí projít samozřejmě úpravou hardwaru i softwaru. Tak třeba, kdysi nadupaný manažerský notebook, který je starý do deseti let, se ještě stále vyplatí repasovat. Rozšíří se paměť RAM, osadí větším diskem s většími otáčkami, popřípadě SSD diskem. Z původních Windows XP se systém přeinstaluje na vyšší. Repasovaný notebook je také celý rozebrán, vyčištěn a obvykle je nanesena nová teplovodivá pasta na procesor a grafický chipset pro dobré odvádění tepla.

mangazine.cz_istyle_cz_01

Repasovaný MacBook vám může ještě dobře posloužit, a to po dlouhá léta.

Proč pořizovat repas ?

S repasovaným notebookem dostanete do ruky stroj, který je léty odzkoušený a stále plně funkční. Repasují se pouze ověřené a spolehlivé typy a značky. A jejich cena? I v nejvyšší konfiguraci nepřekročí hranici 10 000 Kč a to dokonce ani v sestavě Intel Core i7, 16 GB RAM a například 500 GB SSD. A to je opravdu úžasné! Jen si musíte ohlídat, aby měl váš notebook novou baterii. Je zajímavé porovnat procento reklamovaných repasovaných počítačů s běžnými klasickými spotřebními low-end modely. Ano, jejich poruchovost je mnohem nižší.

A jak je to s počítači Apple? I zde se vyplatí počítače repasovat a poměr výkon/cena je velice příznivý. Dobré firmy na ně nabízejí až dvouletou záruku s možností vrácení počítače do 14 dnů. Trvalá servisní podpora je samozřejmostí. Repasované MacBooky prodává dokonce i sám Apple, bohužel jen v zahraničí. Mnozí “jablíčkáři” nakupují s vidinou slušné úspory jen a jen takto. Jen si musíte cca rok počkat. Tak třeba MacBook Air můžete získat za velmi výhodnou cenu.

mangazine.cz_istyle_cz_02

MacBook Air s 13 palcovým monitorem je stále velmi žádaný notebook.

 

Komu se vyplatí koupit repasovaný počítač?

Koupě repasovaného počítače, stejně tak jako jiného produktu, významně závisí na konkrétních preferencích každého uživatele. Pokud očekáváte kvalitně zpracovaný notebook, který vydrží i hrubší zacházení, a jež v mnoha ohledech vydrží mnohem déle než nové levné low-end modely, je repasovaný notebook správnou volbou.

Kvalitní kovová konstrukce a nadstandardní řešení v podobě např. dokovací stanice, to vám nemůže nový levný notebook nikdy nabídnout. Pro běžnou kancelářskou práci či prohlížení webových stránek jsou repasy rychlostně zcela srovnatelné s novými notebooky střední kategorie.

Co říci na závěr? Nový notebook je ale zkrátka nový notebook, to bezesporu. Ale hledáte-li kvalitu za rozumnou cenu, může pro vás být repasovaný notebook tím nejlepším řešením.