Livigno – ráj pro sjezdaře

Livigno – ráj pro sjezdaře

4. 12. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Sjezdové lyžování se stává stále modernějším sportem, ke kterému často rodiče vedou své děti už odmalička. Takoví zdatní lyžaři, kteří jsou zvyklí minimálně jednou za sezónu vyrazit na kvalitní zahraniční sjezdovky přirozeně vyhledávají kvalitní upravované svahy a prvotřídní služby. Takové vám může poskytnout spousta evropských středisek, ovšem ten správný adrenalin, moderní zázemí a dostupné služby vám nabídnou zejména italská lyžařská střediska, jako je třeba Livigno. Protože Itálie má na severu také hory, nemusíte sem jezdit pouze v létě za sluncem, ale rovněž v zimě můžete vyrazit za novými lyžařskými zážitky.

Livigno je malebné horské městečko, nad kterým se tyčí hřeben Carosello. Lyžařské středisko je vybaveno moderními kabinkovými lanovkami, dolu potom sjíždíte po širokých přehledných svazích s velkým sklonem. Ani méně zkušení lyžaři se ale nemusí bát, na západním hřebeni Carosella se rozkládají mnohem mírnější svahy dostupné krytými 4sedačkami.

Livigno je známé a poměrně rušné středisko, kde najdete spoustu zábavy, kulturního vyžití a také veškeré služby na špičkové úrovni. Kdo však dává přednost klidnějšímu prostředí, může zkusit lyžařské centrum Mottolino, které je s městečkem Livigno spojeno 12místnou gondolou. Zde na vás čeká hustá síť sjezdovek spadající z vrcholů Monte Sponda a Monte della Neve. Na vrchol se svezete krytými 4- a 6sedačkami. Mírnější svahy nabízí červené sjezdovky z Mottolina do průsmyku Trepalle.

Dovolenou vybírejte zodpovědně

Při výběru zimní dovolené věnujte velkou pozornost předpovědi počasí, abyste si vaši zimní dovolenou náležitě užili. Portál SNOW vám naservíruje vždy čerstvé informace o stavu sněhové pokrývky a počasí, samozřejmostí jsou také předpovědi počasí. Můžete se podívat na aktuální stav pomocí streamu z webkamer, které jsou umístěny v jednotlivých lyžařských střediscích.